ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
2. říjen 2000 - Aktuality

Napster bude dnes u soudu bojovat o život

Několik milionů uživatelů Napsteru s napětím očekává dnešní zasedání soudu, který může rozhodnout o zastavení této sítě umožňující šíření hudebních nahrávek. Zatím to pro Napster vypadá poměrně nepříznivě a podle všech indicií bude nakonec verdikt soudu požadovat ukončení provozu serverů Napsteru, což bude znamenat konec této legendy.

RIAA, reprezentující velké nahrávacích společnosti jako je Warner Music Group, Sony Music Group a Universal Music Group, podala na Napster žalobu v prosinci 1999. V té obviňuje Napster z umožňování bezplatného šíření hudebních nahrávek na které se vztahuje autorské právo. V červenci tohoto roku vydala soudkyně Marilyn Hall Patel předběžné opatření nařizující zastavení šíření copyrightovaných nahrávek. Vzhledem k tomu, že Napster by nebyl schopen toto nařízení splnit, bylo téměř jisté, že celá síť bude zastavena. Napster se ale odvolal a na poslední chvíli se mu podařilo platnost předběžného opatření pozastavit.

Ráno proběhne poslední stání, při kterém budou mít právníci Napsteru a RIAA dvacet minut na to, aby vyslovili své zásadní argumenty a zodpověděli otázky položené soudem. Pak bude rozhodovat porota, která vydá konečný verdikt během několika dnů. Zda zazní slovo "vinen" či "nevinen" je otázkou, na níž budeme již brzy znát odpověď.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama