ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
neurčeno - Tipy a triky

Deset rad pro ochranu dat

  1. Zálohujte. Zálohování celého disku může být nepraktické zejména při velkém objemu dat. Ujistěte se ale, že máte zálohovány všechny dokumenty, konfigurační soubory, aplikace a registry. Důležité je nezálohovat pouze jednou, ale v pravidelných intervalech (např. vytvořené dokumenty alespoň jednou týdně).
  2. Ujistěte se, že máte startovací disketu. Pokud jí nemáte, vytvořte si jí postupem uvedeným ve článku Vytvoření záchranné diskety. Po každé změně hardwaru či ovladačů startovací disketu vytvořte znovu.
  3. Zapište si svá uživatelská jména a hesla (např. pro přístup k Internetu) na papír a uložte je na bezpečné místo. Pokud například zapomenete heslo do Windows, bude vám málo platné, že jej máte uložené v souboru na pevném disku (platí zejména pro Windows NT).
  4. Registry Windows nejsou určené k pokusům. Pokud nemáte přesnou představu o účelu jednotlivých položek, nezasahujte do nich - můžete si připravit perné chvilky při reinstalaci celého systému.
  5. Rozdělte svůj disk. Ideální je rozdělit disk (např. programem Partition Magic) na tři části - v první (např. C) mít pouze systém, v druhé (D) aplikace a ve třetí (E) samotná data. Havárie disku (pokud nejde o mechanické poškození) má pak mnohem menší následky, neboť zpravidla bývá poškozena pouze jeden oddíl. Ideální také je umístit na jiný než systémový disk instalační diskety operačního systému - reinstalace je pak mnohem jednodušší a rychlejší.
  6. Zapište si na obal každého CD-ROMu sériové číslo produktu. Hledání v hromadě knížek a licenčních ujednání to pravé číslo nemusí končit vždy úspěchem.
  7. Jestliže jste připojeni do sítě, nebo pracujete s Internetem, opište si pečlivě veškerá nastavení (IP adresy, DNS, gateway, nastavení síťové karty, telefonní čísla k providerovi, atd.)
  8. Neinstalujte programy neznámých výrobců. Vyvarujete se tak zamoření systému zbytečnými soubory, které značné procento programů zanechává při deinstalaci na disku. Omezíte i riziko zasažení virem.
  9. Kupte si a pravidelně aktualizujte antivirový program. Pokud máte dostatečně výkonný počítač nechejte běžet antivir rezidentně. Starý antivirový program je téměř stejně bezúčelný, jako žádný - nové viry se totiž objevují takřka každý den.
  10. Provádějte pravidelnou údržbu systému (viz. článek Údržba systémů Windows 95/98) alespoň jednou měsíčně.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama