ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
5. únor 2001 - Software

Ukrajinští programátoři nabízejí program pro zneužívání ICQ

Skupina ukrajinských vývojářů software oznámila, že vyvinula několik programů, díky kterým lze z komunikační aplikace ICQ udělat špehovací nástroj. AOL, kterému ICQ patří, se snaží zabránit masovému rozšíření těchto programů, jež mohou ohrozit soukromí uživatele.

Zmíněné programy se objevily na Internetu již na podzim loňského roku, nicméně jejich programátoři začali s jejich propagací teprve nyní. Právníci AOLu zaslali providerovi, na jehož serveru jsou programy umístěné, a všem partnerům podporující ukrajinský programátorský tým výhružné dopisy.

Balík programů umožňuje například odesílání a přijímání zpráv z libovolného UIN (User Identification Number=identifikační číslo uživatele). To je zneužitelné například pro komunikaci s jinými uživateli pod cizí identitou. Na webových stránkách vývojářů tohoto software se například uvádí "Nyní můžete odhalit všechna tajemství vašich nepřátel, nebo se pobavit na účet svých přátel."

Pokusy o kontakt s programátory skončily neúspěšně, nicméně MSNBC.com se podařilo spojit s jejich bývalým obchodním partnerem Igorem Yagolnitserem, majitelem firmy Ultima Gold, který řekl, že programátoři věří, že vyvíjejí legitimní software rozšiřující služby ICQ. Jako příklad uvedl ICQ Server, což je aplikace umožňující vytvoření vlastní sítě, ve které lze posílat zprávy prostřednictvím ICQ bez toho, aby tyto zprávy šly přes oficiální servery ICQ. Yagolnitser přirovnal program umožňující zasílání zpráv z jiného uživatelského účtu k e-mailovým klientům, které taktéž dovolují nastavení libovolného odesílatele.

AOLu ale údajně nevadí potenciální zneužití ICQ účtů, ale těžení z popularity ICQ. Programátoři totiž nabízejí balík rozšiřujících aplikací jako shareware se zkušební dobou 30 dnům přičemž registrační poplatek činí 30 USD. Program si údajně stáhlo přes 100 tisíc uživatelů, registrační poplatek však zaplatilo jen několik z nich.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama