ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
18. leden 2001 - Hardware

FMD disk: 100 GB dat na jediném kotoučku

Průhledné kompaktní disky s fluorescentní kapalinou jsou zase o krůček blíže realitě. Společnost Lite-On oznámila, že uzavřela předběžnou smlouvu o licencování technologie FMD (Flourescent Multilayer Drive) s New Yorskou společností Constelation 3D, což v praxi znamená, že obě firmy budou spolupracovat na uvedení produktů na trh.

Patrick Maloney, senior vice president pro obchodní rozvoj C3D, prohlásil, že společnost by měla začít produkci první dávky ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, přičemž uvedení do prodeje je plánováno na polovinu roku 2002. Maloney dále upřesnil, že v plánu jsou dva produkty: 120 mm optický disk s kapacitou kolem 100 GB a menší médium o velikosti kreditní karty, na které by se mělo vejít 10 GB dat.

Lite-On se k podpoře FMD disků rozhodlo ve víře, že se tato technologie stane v budoucnosti standardem pro ukládání dat na výměnných médiích.

Technologie FMD se od konvenčního optického zápisu liší především tím, že umožňuje ukládání dat ve více vrstvách. Současná média CD ROM používají pouze jednu vrstvu, DVD pak dvě vrstvy a FMD disky by měly být schopné záznamu až deseti vrstev.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama