ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
18. říjen 2001 - Viry

Anthrax na Internetu aneb Dejte si pozor na nové viry

Internetem se začaly šířit dva nové viry spadající do kategorie tzv. "červů". Jejich autoři tentokrát využili aktuálního zájmu veřejnosti o nebezpečné onemocnění anthrax.

Podrobná analýza zdrojových kódů těchto novinek ukázala chyby, které znemožňují červům efektivní šíření, nicméně je velice pravděpodobné, že se v brzké době objeví řada podobných virů využívajících strachu obyvatel a vydávajících se za informační materiály.

Oba červi byli vytvořeni pomocí dobře známého VBSWG generátoru (tímto generátorem byl například vytvořen virus Anna Kournikova) a antivirové programy je zpravidla identifikují jako virus spadající do rodiny skriptových virů Lee. Umí se šířit skrze e-mail a kanály IRC jako soubor ANTRAXINFO.VBS nebo ANTRAX.JPG.VBS.

Elektronickou poštou se virus šíří ve zprávě s předmětem Informacion Sobre El Antrax nebo Antrax Info a textem Como ahorita esta muy de moda hablar sobre el antrax aqui te mando la foto de un enfermo terminal,para que veas como se ponen či si no sabes que es el antrax o cuales son sus efectos aqui te mando una foto para que veas los efectos que tiene Nota:la foto esta un poco fuerte.

Pokud přílohu otevřete, spustíte tím samotný skript, který se nejprve pokusí rozeslat své kopie na všechny adresy uložené v adresáři poštovního klienta. Kromě toho též poškodí všechny soubory s příponami VBS a VBE uložené na pevném disku tak, že je přepíše vlastním kódem.

Obrana proti podobným virům je velice jednoduchá: stačí neotevírat žádnou přílohu, obzvláště v případech, kdy je předmět a text zprávy psán cizím jazykem a nevysvětluje-li odesílatel proč vám soubor posílá.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama