ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
25. září 2000 - Viry

První destruktivní virus pro Palm OS

Uživatelé přenosných zařízeních s operačním systémem Palm OS se zatím, na rozdíl od svých kolegů se stolními počítači s Windows, nemuseli obávat žádné virové infekce, jejíž následkem by mohli přijít o svá data. Koncem minulého týdne se ale situace poněkud změnila, neboť se objevily zprávy o novém viru pro Palm OS.

Novinka nese název Palm OS/Phage, obsahuje destruktivní funkce a jak je u virů zvykem, jejím základním rysem je schopnost sebereplikace. Podle odborníků ale není tento virus příliš rozšířený ani nebezpečný, nicméně jde o ukázku, že autorům virů není cizí žádná platforma.

Infekci si můžete do systému zavléct například downloadem přídavných aplikací, při spojení s počítačem nebo přes disk. Po spuštění infikovaného programu virus nejprve zaplní obrazovku tmavě šedými rámečky a ukončí aplikaci, ze které byl spuštěn. Následně infikuje ostatní programy (jiné zdroje ovšem mluví o tom, že Phage aplikace rovnou maže, což by bylo podstatně horší, neboť infikovaný program má jistou šanci na obnovení antivirem do původního stavu, ovšem se smazaným souborem už moc věcí nenaděláte...). Uživatelům, jejichž systém byl napaden tímto virem, je doporučeno smazání všech infikovaných souborů, restartování a následné obnovení synchronizací PDA zařízení s počítačem.

Producenti antivirových programů již připravují patche proti tomuto viru - jedním z prvních je společnost F-Secure, která přišla se svou ochranou již v pátek před polednem.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama