ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý ERP systém Money S4.
Reklama
Tip na výkonný MacBook Pro 13. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
22. květen 2002 - Tipy a triky - Karel Kilián ml.

Kterak doplnit informace vyžádané přes HTTP_USER_AGENT

Pokud vytváříte aktivní webové stránky, můžete snadno zjišťovat typ a verzi prohlížeče, který návštěvník použil. K tomu například v ASP slouží objekt HTTP_USER_AGENT, který vrací například hodnotu Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; Q312461). Ve zde zmíněné ukázce se tedy dozvíte, že návštěvník používá MS Internet Explorer verze 6.0, operační systém Windows 2000 (5.0) a že nejaktuálnější aplikovaná záplata je Q312461.

Jako uživatel můžete přidat i další informace - například uvést jméno firmy, nebo adresu svých webových stránek - vše záleží jen na vaší fantazii. Pojďme si ukázat, jak na to.

  1. Otevřete Editor registru (Start-Spustit-regedit).
  2. Přejděte do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Internet Settings\User Agent\Post Platform.
  3. Přes menu Úpravy-Vytvořit-Nová textová hodnota vytvořte novou položku, kterou pojmenujte podle libosti (vyplňte text, který bude odesílán při požadavku na informace o browseru). Samotnou hodnotu ponechte prázdnou.
  4. Ukončete Editor registru a zavřete všechna okna MS Internet Exploreru. Při dalším spuštění bude prohlížeč vracet na požadavek HTTP_USER_AGENT stávající informace a za středníkem všechny informace, které jste přidali do registrů.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama