ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý ERP systém Money S4.
Reklama
Tip na výkonný MacBook Pro 13. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
13. červen 2000 - Tipy a triky

Spolehlivější komprimace WinRARem na více disket

Známá situace: pomocí oblíbeného kompresního programu stlačíte velký soubor stažený z Internetu a použijete funkci umožňující rozdělit archiv na více disket, řekněme na 5 kusů. Pak jen už ať je konec pracovní doby a hurá domů! Doma třesoucí se rukou startujete počítač a kopírujete data na pevný disk. Poslední disketa nějak divně chroupe, zvuk se neustále opakuje a následuje chybové hlášení: Systém nemohl data přečíst! Obvykle následuje klení uživatele, které na našich stránkách raději nebudeme publikovat.
Pokusíme se Vám poradit. V okně, kde nastavujete parametry komprese, nastavte Velikost dílu v Bytech na cca 1200000. Tím sice nevyužijete celou kapacitu diskety, ale vznikne dostatečně velký prostor na to, aby kupříkladu Scandisk záznam opravil a měl místo na přenesení dat. Máme odzkoušeno ve Windows 95/98/2000.
A jedna stará dobrá vychytávka pro ty, co ji neznají: zatrhněte volbu Vytvořit SFX archiv a tím se z vašeho stlačeného souboru stane soubor s příponou EXE, který vás při rozbalování sám požádá o určení místa, kam se smí milostivě rozbalit. Tím pádem při rozbalování nepotřebujete soubor znovu pracně rozbalovat ve WinRARu.
Nezbývá víc než popřát: Ať se vám bezpečně balí!

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama