ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
20. květen 2002 - Software - Karel Kilián ml.

Express Web Gallery Maker 1.45: Internetové galerie zdarma

Chtěli byste na webu prezentovat své fotografie nebo obrázky ve formě internetové galerie? Představíme vám program Express Web Gallery Maker s jehož pomocí zvládnete vytvoření galerie během několika vteřin bez nutnosti znát HTML a bez otrocké práce.

Instalace probíhá standardním způsobem, takže v klidu vystačíte s mačkáním tlačítka Next. Na závěr si můžete vybrat, zda chcete vytvořit zástupce programu na ploše a na hlavním panelu pro rychlejší přístup k aplikaci.

Ovládání je zjednodušeno do průvodce, který vás v pěti krocích provede celým procesem.

Krok první: Projekt

Vytvoření projektuV prvním kroku si můžete zvolit, zda chcete vytvořit nový projekt (Create a new project), nebo jestli chcete otevřít již existující (Open an existing project). Ukládání galerií do tzv. "projektů" má výhodu především v případě rozhodnete-li se galerii později upravovat.

Krok druhý: Výběr obrázků

Výběr obrázkůV následujícím kroku si vyberete obrázky, jež chcete vystavit. Šikovná je možnost přidávat jak jednotlivé soubory, tak i celé složky (včetně podsložek), čímž si můžete ušetřit čas. Výběr provedete stiskem tlačítka s ikonou zeleného křížku a volbou Add file(s) (přidání souboru/ů) či Add Folder (přidání všech souborů v dané složce). Tím se v hlavním okně zobrazí seznam všech obrázků, přičemž po výběru kteréhokoli snímku si můžete prohlédnout zmenšený náhled, přidat krátký a dlouhý popisek, určit zarovnání obrázku, případně obrázek otočit o 90, 180 respektive 270 stupňů.

Pořadí snímků lze měnit pomocí šipek Move image up a Move image down a stejně tak jednoduše lze obrázek z galerie vyřadit stiskem Remove image from the list.

Krok třetí: Vlastnosti galerie

Nastavení vlastností galerieV sekci Destination folders nastavíte složku, do které má být výsledná galerie naimportovaná. Pokud potřebujete nastavit další podrobnosti (například do jaké podsložky mají být uloženy obrázky, náhledy, stránky a ostatní soubory), použijte tlačítko Advanced. Ve většině případů ale vystačíte s výběrem cílové složky, který se provádí běžným způsobem. Pozitivně hodnotím možnost založení nové složky přímo z okna programu.

V sekci Titles pak můžete nastavit titulky, což je velice praktické zejména při vytváření českých mutací. Kromě titulku stránky lze určit popisek obrázků, nastavit text ohlašující, ze po kliknutí se snímek zobrazí v plné velikosti, jakož i definovat nadpisy stránek s jednotlivými obrázky.

Krok čtvrtý: Generujeme...

Generování galeriePřichází na řadu závěrečná fáze, při které si zvolíte, co chcete s galerií provést. Možnosti jsou čtyři:

  • Generate All - vygeneruje kompletní webovou stránku včetně náhledů, snímků a stránek.
  • Generate thumbnails - vygeneruje zmenšené náhledy snímků.
  • Generate images - vygeneruje obrázky v původní velikosti.
  • Generate HTML pages - vygenruje pouze HTML stránky bez grafiky.
Vytvoření kompletní galerie čítající kolem čtyřiceti snímků trvalo programu zhruba minutu.

Krok pátý: Koncovka

Na závěr zbývá jen projekt uložit - to provedete stiskem tlačítka Save project. Vytvořený soubor má příponu ETC a kromě informací o jednotlivých snímcích v galerii obsahuje i veškerá zvolená nastavení.

A výsledek?

Výsledek vypadá velice pěkně - stránky jsou sice na pohled jednoduché, nicméně zcela praktické a účelné. Každý náhled je doplněn stínem, obrázky jsou na stránku generovány vždy ve čtyřech sloupcích a třech řádcích a stránky obsahují jednoduché navigační prvky pro přesun. Galerii tak lze procházet buď přes náhledy, nebo snímek po snímku. Jestliže alespoň částečně ovládáte HTML, snadno si přizpůsobíte vzhled webu svým představám a požadavkům, stejně jako dokážete odstranit nápis This gallery created by Express Web Gallery Maker umístěný v dolní části každé stránky.

Výsledná galerie v MS Internet Exploreru

Hodnocení

Express Web Gallery Maker ocení především začínající uživatelé, nicméně jistě přijde vhod i pokročilým a profesionálům, kterým může ušetřit rutinní práci. Aplikací tohoto typu je na výběr poměrně dost, nicméně tato vyniká především jednoduchostí a samozřejmě i nulovou cenou. Jestliže tedy chcete prezentovat své grafické nebo fotografické umění na Internetu a nechcete trávit čas ručním vytvářením zmenšených náhledů a stránek, určitě se vám tento program bude líbit.

Licence: Freeware
Webová stránka: http://www.express-soft.com/
Podporované operační systémy: Windows 95, 98, Me, NT, 2000, XP
Download: http://www.express-soft.com/ftp/ewgm_setup.exe
Velikost: 942 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama