ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
10. květen 2002 - Software - Tisková zpráva

PCinfo již ve verzi 2.5

Známá ostravská softwarová firma FairNet Systems uvedla počátkem tohoto roku na český a slovenský trh program PCinfo již ve verzi 2.5. Jde o kvalitního pomocníka usnadňujícího práci IT manažerů zejména velkých a středních počítačových sítí. Jeho první verze byla uvedena na trh koncem roku 1999 a od té doby je PCinfo obecně uznáváno jako spolehlivý nástroj detekce a evidence počítačů s příznivým poměrem cena - výkon. PCinfo 2.5 (verze Full) je určeno hlavně těm firmám, kteří chtějí vlastními silami udržovat trvalou evidenci stavu HW a SW v síti.

Nová verze spojila ty přednosti, které učinily z PCinfo významného hráče na trhu, tj. rychlou a přesnou detekci a vyhodnocení SW a HW počítačů, síťové a disketové audity, porovnání aktuálních a archivních auditů, export údajů do univerzálního CSV formátu, komfortní dálkové ovládání a uživatelskou podporu s výrazně lepšími možnostmi zpracování získaných údajů a jejich prezentace formou četných obrazovkových i tiskových výstupů včetně nejžádanějších sestav jako např. předávací protokol počítače a sestavy vyhodnocující SW a HW profily. Výrobce rovněž podstatně rozšířil možnosti vyhodnocování a evidence licencí i zadávání souvisejících ekonomických údajů z fakturačních podkladů. PCinfo dále umožňuje podrobnou detekci hardware i pod operačními systémy Windows2000, NT a XP.

IT manažeři chtějí mít všechny informace o "svých" počítačích vždy k dispozici, nechtějí riskovat přítomnost nelegálních programů, chtějí poskytovat podporu uživatelům "své" sítě rychle, účinně a komfortně přímo ze své židle a neradi zbytečně utrácejí peníze. Je tedy zcela jasné, proč si tak oblíbili PCinfo, které jim toto všechno splňuje.

Finanční úspory

PCinfo je skutečně moderní nástroj softwarového managementu, jehož použití nabízí firmě řadu možností k redukci objemu prostředků vynakládaných na rozvoj své počítačové sítě nebo přinejmenším umožní jejich účelnější alokaci. Je statisticky dokázáno, že pouze přesným řízením a plánováním legalizace SW lze dosáhnout úspor ve výši 5 - 50 % nákupních cen. Řadu placených programů lze nahradit jejich neplacenými verzemi, které většinou nabízejí dostatek možností pro většinu běžných uživatelů. I v této oblasti se projevuje výrazně uživatelsky vstřícné pojetí PCinfo - firma jej dodává spolu s tzv. BonusPackem, což je soubor neplacených a firmou FairNet Systems ověřených programů, kterými lze zcela bezplatně nahradit řadu programů (souborové manažery, komprimátory, grafika apod.). Nezanedbatelné úspory i vyšší bezpečnost přináší možnost opakovaných auditů vlastními silami i vyšší efektivnost práce IT útvaru.

Hodnocení PCinfo

Nesporné kvality této aplikace byly vysoce oceněny odborníky udělením ocenění Chip tip již verzi 2.0 počítačovým časopisem Chip. PCinfo je kompatibilní se standardy Microsoftu a je jediným systémem pro HW a SW audit na českém a slovenském trhu, který Microsoft doporučuje ve svém Katalogu obchodních řešení, průmyslových řešení a služeb 2001/2002 pro Českou a Slovenskou republiku. Proto jej s úspěchem používají SW auditoři certifikovaní Microsoftem, jako jsou firmy Anect, Autocont CZ, Datron, Digi Trade, Infinity, S&T Česká republika.

Je tudíž pochopitelné, že PCinfo nachází velmi příznivé přijetí na trhu, kde dlouho scházela aplikace s obdobnými kvalitami. V současné době se uplatňuje zejména ve sféře státní správy a samosprávy vzhledem k usnesení vlády č. 624/01 o legálním software, neboť splňuje všechny požadavky na softwarový nástroj pro automatizaci kontrol specifikované v jeho příloze. PCinfo je však platným pomocníkem i pro soukromý sektor, protože umožňuje aplikovat zásady plánovitého a ekonomicky výhodného rozvoje počítačového vybavení firmy. V současné době pracuje na více než 85 tis. počítačích.

Více informací o této zdařilé a velmi potřebné aplikaci lze získat na webových stránkách společnosti FairNet Systems - www.pcinfo.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama