ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
31. leden 2002 - Software

Symantec uvádí Ghost 7.5

Tisková zpráva

Symantec Corp., společnost s celosvětově vedoucím postavením v zabezpečení Internetu, dnes ohlásila produkt Symantec Ghost 7.5 Corporate Edition - komplexní řešení instalace a inovace softwaru na PC, které nyní nabízí administrátorům informačních technologií lepší správní funkce. Symantec Ghost 7.5 Corporate Edition pomáhá snížit náklady na informační technologie, jelikož administrátorům poskytuje efektivní řešení pro vzdálené klonování, instalaci, konfiguraci, zálohování, obnovu a distribuci specifických obrazů softwaru na osobní počítače propojené do sítě a mobilní osobní počítače.

Ghost 7.5 Corporate Edition zavádí novou funkci "Remote Boot", která administrátorům umožňuje z centrálního místa vzdáleně instalovat klientský software Ghost na jednotlivé pracovní stanice. Při použití softwaru Symantec Ghost 7.5 již administrátoři informačních technologií nemusejí navštěvovat jednotlivé pracovní stanice, když mají instalovat klientský software Ghost nebo provádět rutinní údržbářské práce či obnovu po haváriích. A nový GhostCast Server nyní administrátorům nabízí také tři metody instalace obrazů vytvořených softwarem Ghost.

"Ghost 7.5 od společnosti Symantec umožňuje zákazníkům drasticky omezit náklady na informační technologie, když administrátorům nabízí špičkové řešení instalace softwaru a konfigurace uživatelů s ještě rozsáhlejšími funkcemi než v předchozích verzích," řekl Joe Wang, vicepresident divize Symantec Enterprise Administration. "Ghost 7.5 dovoluje administrátorům informačních technologií zjednodušit instalaci operačních systémů. Je to tudíž ideální řešení pro přechod na nový operační systém, například na Microsoft Windows XP."

Symantec Ghost 7.5 Corporate Edition získal jak certifikaci opravňující jej užívat logo Microsoft Windows 2000 Professional a Server, tak certifikaci opravňující jej užívat logo Designed for Microsoft Windows XP Professional. Aby získal tyto certifikace, Ghost 7.5 Corporate Edition musel splnit rozsáhlý soubor testovacích kritérií stanovených laboratoří VeriTest, jež je celosvětově oprávněna k testování aplikací pro stolní počítače a servery, které usilují o získání loga společnosti Microsoft "Certified for Windows".

Vylepšený správní nástroj pro administrátory

Symantec Ghost 7.5 obsahuje několik nových funkcí, které zlepšují instalaci osobních počítačů a správu uživatelů v podnikových prostředích:
  • Technologii Symantec Ghost "Remote Boot": Administrátoři informačních technologií, kteří chtějí vzdáleně instalovat klientský software Ghost, mohou použít Ghost Console k vyhledání osobních počítačů v síti. Instalovaný klientský software Ghost skýtá možnost vytvořit "virtuální oddíl", který obsahuje plně funkční zaváděcí prostředí softwaru Ghost, takže již není zapotřebí navštívit každou pracovní stanici se zaváděcí disketou a není ani třeba vytvořit fyzický zaváděcí oddíl.

  • GhostCast Server: Nabízí tři metody instalace obrazu vytvořeného softwarem Ghost: Multicast - pro současnou instalaci jednoho obrazu na několik počítačů; Unicast - pro instalaci obrazu na jednoho klienta; Subnet Targeted broadcast - pro selektivní instalaci na základě seskupení počítačů do podsítí.

  • Úlohy iniciované klientem: Zákazníkům nabízí volitelnou bezpečnou metodu jak na pracovní stanici provádět úlohy, které se normálně provádějí na Ghost Server Console. Administrátor informačních technologií se tak již nemusí vracet ke Ghost Server Console, když chce provést nějakou činnost, a klonování, stahování aplikací a migraci uživatelů lze provádět z pracovní stanice.

  • GhostCast Throttle: Administrátoři informačních technologií mohou "přiškrtit" rychlost výběrového vysílání. Tím omezí šíři pásma sítě, která se spotřebovává při výběrovém vysílání, čímž se zlepší výkonnost sítě.

  • Konfigurovatelný "heartbeat" klienta: Administrátoři mohou vyladit nebo vypnout "heartbeat" klienta Ghost Win32 a tak omezit provoz v síti způsobený neustálou komunikací mezi klientským počítačem a konzolí Ghost.

Ghost 7.5 Corporate Edition nyní nabízí také zvýšenou flexibilitu a přenositelnost, když dává administrátorům schopnost vzdáleně ovládat Ghost Console přes Microsoft Terminal Server. Ghost 7.5 podporuje také Linux EXT3 a tudíž nabízí rozsáhlou nativní podporu pro nejnovější Linux Journal Filesystem.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama