ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
28. leden 2002 - Software

Kaspersky Anti-Virus 4.0 v českém jazyce

Tisková zpráva

Společnost PCS SOFTWARE (oddělení DataGuard) uvedla na trh další, v pořadí již čtvrtou, českou verzi antivirových programů. První námi lokalizovanou řadou produktů byla Dr. Solomon's AntiVirus Toolkit, poté řada AntiViral Toolkit Pro, Kaspersky Anti-Virus 3.5 a nyní Kaspersky AV 4.0. DataGuard se tak znovu postaral o konkurenci původním českým antivirovým programům lokalizací dle nezávislých testů technologicky vyspělých a sofistikovaných prostředků antivirové ochrany.

Na žádost výrobce tohoto produktu - společnosti Kaspersky Lab International jsme lokalizovali verzi 4.0 v rekordním čase. Anglická verze byla společností Kaspersky Lab zveřejněna 21.1.2002 a 25.1.2002 PCS Software nabízí uživatelům počítačů v České republice plně lokalizovanou českou verzi včetně helpů a manuálu.

Programy Kaspersky AV 4.0 (známé také pod kódovým označením "Prague" podle místa, kde vznikla myšlenka nové filosofie produktu) používá novou technologii kernelu(jádra) umožňující intreakci s operačním systémem. Tím je podstatně zvýšena ochrana dat před stále narůstající hrozbou ve světě IT.

Předcházející verze Kaspersky Anti-Virus 3.0 byla vytvořena před pěti lety a stále je jedním z nejefektivnějších prostředků v boji s počítačovými viry. Potvrzuje to i množství vítězství, kterých Kaspersky AV dosáhl v řadě nezávislých testů a také fakt, že množství výrobců antivirových programů využívá jádro programu Kaspersky AV 3.0 ve svých produktech.

"Bezpečnost dat našich zákazníků je prioritou naší práce. Neustále monitorujeme situaci v oblasti noých virů a vytváříme odpovídající technologii schopnou ochránit uživatele před možným ohrožením jejich dat." uvedl Denis Zenkin, ze společnosti Kaspersky Lab.

Modulární struktura nové verze produktu umožňuje update databáze virů nebo samotného programu v reálném čase. Díky tomu může Kaspersky AV efektivně reagovat a zajišťuje tak ochranu dat proti novým virům.

"Monitor" používá novou technologií zachycení a odstranění viru založenou na dvoustupňové spolupráci s operačním systémem . Je zvýšena celková stabilita systému, jelikož antivirový program je koncipován tak,aby nezasahoval do vnitřních funkcí operačního systému. Navíc byla provedena optimalizace monitoru a skeneru: moduly jsou rozděleny na dvě části - interface a funkční část. Interface se objeví jen na vyžádání uživatele, funkční část je aktivní neustále. Tento přístup umožňuje hospodeření s operační pamětí a urychluje chod ostatních aplikací.

Nová verze Kaspersky AV (Personal Pro, Personal, Lite) dostupná i v češtině plně podporuje MS Windows XP.

Další vylepšení nové verze Kaspesky AV:

  • vylepšený uživatelský interface odpovídající "Tree Chart" technologii
  • zdokonalený systém instalace, který tak umožňuje uložení konfigurace dříve instalovaných verzí
  • vylepšenou "karanténu" pro izolování nakažených a podezřelých souborů
  • rozšířené odvirování zapakovaných souborů
  • funkci pro ochranu MS Outlook Express, programy spouštěné po startu
  • skenování aktivních aplikací
  • zjednodušené "zotavení" disku (disc recovery)
Další informace naleznete na http://software.pcs.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama