ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
23. leden 2002 - Software

Adobe GoLive 6.0 nabízí nejrozvinutější řešení pro vytváření Webu

Tisková zpráva

GoLive 6.0 přináší nový server pro Workgroup, vytváření obsahu pro bezdrátová řešení a schopnosti práce pro nejrůznější média.

Společnost Adobe, vedoucí firma v oboru síťového publikování, uvedla Adobe GoLive 6.0 a Adobe Web Workgroup Server, v jednom balíku. Software Adobe GoLive 6.0 nabízí výkonné prostředky pro správu a spolupráci na webu, pro vytváření obsahu pro bezdrátová zařízení a jedinečnou podporu pro začlenění obsahu pro tisk a video do návrhového cyklu pro Web.

Tato nová verze přináší funkce, které podstatně vylepšují týmovou spolupráci a pomohou tvůrčím profesionálům vyvinout obsah a dodávat datové zdroje pro různé příležitosti v kratším čase a s větší efektivitou. Návrhářská firma Mostasa, která je dobře známá svými velkoryse pojatými zábavnými webovými projekty, jaké byly vyvinuty například pro Jamesbond.com a Majesticmovie.com, přivítala nový vývoj GoLive 6.0.

"S uvedením GoLive 6.0 zvýšil software GoLive naši produktivitu a rozšířil možnosti našeho studia," řekl Melvin Rivera, zakladatel firmy Mostasa New Media Design. "S funkcemi, jako je server pro Workgroup, vytváření obsahu pro bezdrátová zařízení a dynamického obsahu a editor pro QuickTime, nabízí GoLive 6.0 mimořádnou hodnotu jako řešení pro vytváření obsahu a překonává všechny ostatní obdobné nástroje. GoLive byl vždy náš oblíbený návrhářský nástroj. Dává nám velkou kontrolu a poskytuje nám kreativní volnost."

Web Workgroup Server v GoLive 6.0 je nástroj pro správu webového prostoru a spolupráci, jehož instalace a nastavení jsou velmi snadné. Umožňuje více uživatelům snadno sledovat změny a sdílet soubory a pracovat s nimi. Poskytuje také řízení verzí a možnosti jejich porovnání vedle sebe, včetně schopnosti návratu zpět k předcházejícím verzím. Web Workgroup Server podporuje všechny aplikace spolupracující s WebDAV, jako jsou Photoshop®, Illustrator®, InDesign® a Macromedia® Dreamweaver®, a tím zrychluje vývoj webových projektů bez toho, že by návrháři museli měnit své existující pracovní procesy.

Profesionálové pracující pro Web mohou rychle vyvíjet obsah pro mobilní zařízení s novými schopnostmi vytváření obsahu pro bezdrátová zařízení v GoLive, včetně podpory pro XHTML, CHTML a WML. V prostředí Windows obsahuje GoLive zabudované emulátory pro telefony Nokia WAP a XHTML a pro telefony NTT DoCoMo i-mode, umožňující návrhářům vizuálně navrhovat a adaptovat obsah pro bezdrátová zařízení.

"Spolupráce se společnostmi jako je Adobe nám umožňuje dodávat řešení, která podstatně urychlí vývoj obsahu pro bezdrátová zařízení na celém světě," řekl Lee Wright, ředitel programu pro vývojáře u firmy Nokia. "Nová verze GoLive od Adobe, který již nyní představuje dobře známé vývojové prostředí pro tisíce vývojářů pro Internet, poskytne komplexní a snadno použitelné nástroje pro rozšíření jejich webových míst a dynamických aplikací pro e-komerci i na bezdrátová zařízení."

GoLive 6.0 těsně spolupracuje s rodinou profesionálních grafických produktů Adobe, včetně programů Adobe InDesign, LiveMotion, Photoshop a Illustrator. Ve spolupráci s programem InDesign 2.0 (jehož uvedení se očekává v prvním čtvrtletí 2002), umožňuje GoLive zákazníkům snadno adaptovat obsah určený původně pro tisk na Web, pomocí intuitivních tagů XML.

Další výkonné nové funkce pro vývoj Webu zahrnují úplné prostředí pro úpravy QuickTime 5.0 s možností převodu pro streaming a optimalizačními schopnostmi. GoLive poskytuje vizuální prostředí pro vytváření obsahu s využitím videa, zvuků, SWF, SVG a s podporou pro standardy W3C® jako je SMIL, které podporuje přehrávač RealOne od RealNetworks.

Tato nová verze také obsahuje možnost vytváření obsahu řízeného z databáze a nativní podporu pro běžné dynamické skriptovací jazyky, včetně PHP, ASP a JSP. Tyto rozsáhlé schopnosti skriptování na straně serveru umožňují vývojářům navázat návrhy webových vstupních modulů s podpůrnými systémy pro řešení e-komerce. Kompletní seznam funkcí v Adobe GoLive 6.0 si prosím najděte na www.adobe.com/golive.

Cena a dostupnost

Očekává se, že se začne dodávat Adobe GoLive 6.0 pro Mac OS (9.1, 9.2 a 10.1) a Windows® (XP, 2000, 98 a ME) v prvním čtvrtletí 2002. Odhadovaná koncová cena GoLive 6.0 je 19 070 Kč, v tom je zahrnut i Adobe Web Workgroup Server. GoLive 6.0 bude také k dispozici jako bundle s LiveMotion 2.0 za celkovou cenu 21 490 Kč. Adobe také ohlašuje Adobe Web Collection 4.0, která zahrnuje nové verze Adobe GoLive a Adobe LiveMotion, a také Adobe Photoshop 6.0 a Adobe Illustrator 10. Očekává se, že Web Collection 4.0 bude k dispozici v prvním čtvrtletí 2002.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama