ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
15. říjen 2001 - Software

Dva užitečné programy od ExpressSoft

Dnes si představíme dva zajímavé a užitečné programy společnosti ExpressSoft - Express WebPictures pro stahování webových galerií a Express Thumbnail Creator, který je umí vytvářet.

Express WebPictures

Ikona Express WebPicturesExpress WebPictures, dostupný aktuálně ve verzi 1.41, je program pro stahování obrázků z webových galeriií, jejich jednoduchou správu a prohlížení. Určitě mi dáte za pravdu v tom, že stahovat standardním způsobem pomocí browseru po jednom soubory z galerie čítající desítky obrázků, je práce vyžadující poměrně dost času (musíte například pro každý obrázek opakovat proces kliknutí, uložení, určení místa kam má být soubor uložen atd.). Tato aplikace celý proces výrazně zjednodušuje - stačí přetáhnout adresu stránky na ikonku tzv. Drop Basketu a program sám vytvoří projekt, vyhledá a stáhne všechny obrázky na pevný disk. Uživatel pak má možnost prohlížet veškerý stažený obsah v integrovaném prohlížeči a nepotřebné obrázky odstranit. Kromě toho lze též nastavit prozkoumání dané stránky a uložení pouze vybraných obrázků. Výběr stahovaného obsahu je možné určit filtrováním na základě zadané nejmenší a největší velikosti (tím odfiltrujete malé obrázky).

Integrovaný prohlížeč dovoluje zobrazení obrázků v náhledovém okně, v původní velikosti nebo formou slide-show prezentace v celoobrazovkovém režimu. Vybraný obrázek můžete snadno nastavit jako tapetu pracovní plochy.

Okno programuOvládání je velice prosté - kromě již zmíněného přetažení adresy přímo z okna prohlížeče na plovoucí ikonu lze použít i poněkud konzervativnější přístup přes tlačítko Create a new project na panelu nástrojů. V nastavení vlastností projektu Project settings můžete nastavit celou řadu parametrů jako je například titulek, cílová složka, výběr obrázků, jež mají být staženy, nastavení počáteční adresy stránky nebo určení nejmenší a největší velikosti požadovaných obrázků. Poté stačí již jen stisknout tlačítko Start project a stahování může začít. Výhodná je také možnost nadefinování více projektů a jejich současné spuštění, čímž ušetříte poměrně značné množství času. Chybí snad jen volba automatického odpojení po dokončení stahování, kterou by uvítali především uživatelé připojující se vytáčeným spojením.

Nezapomeňme ani na konfiguraci, ve které je možné nastavit jak se má Express WebPictures identifikovat v hlavičce http požadavku, maximální počet současných připojení, kolikrát se má program pokoušet o stažení souboru, proxy server a způsob zobrazování v režimu slideshow (délka zobrazení jednoho snímku a směr přehrávání).

Důležité informace
Licence: Shareware, zkušební doba 30 dní, registrační poplatek činí 40 USD
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/ME/2000/XP, procesor Pentium, 32 MB RAM, 1 MB volného místa na pevném disku, připojení k Internetu
Webová stránka programu: http://www.express-soft.com/webpics/
Download
Velikost: 835 KB

Express Thumbnail Creator

Ikona programu Express Thumbnail CreatorDruhý program Express Thumbnail Creator (poslední je zatím verze 1.4) dělá v podstatě pravý opak toho, co Express WebPictures - umožňuje vytváření webových galerií ze série obrázků. Tyto galerie se, jak bývá zvykem, skládají ze stránky s náhledy, jež jsou hypertextovými odkazy provázány s obrázky v původní velikosti. Užitečná je také možnost změny velikosti a provádění dalších úprav zdrojových souborů (k tomu samozřejmě budete potřebovat znalost HTML, případně i kaskádových stylů).

Pro své galerie můžete použít výchozí nastavení, nebo připravené šablony, díky čemuž lze vytvářet designově odlišné webové stránky. V případě potřeby lze šablony editovat a přizpůsobit je tak svým požadavkům.

Express Thumbnail Creator je nabízen jak ve freewarové verzi (jedná se o starší verzi 1.0 která nedisponuje některými funkcemi), tak i jako shareware se zkušební dobou 30 dnů. Jistě potěší fakt, že ani jedna z verzí nevkládá do obrázků žádný text, jak bývá zvykem u jiných produktů tohoto typu.

Okno programu Express Thumbnail CreatorOvládání je řešeno formou jednoduchého průvodce, který uživatele vede v šesti krocích až k finální webové galerii:

  1. V prvním kroku určíte, zda chcete vytvořit nový projekt nebo otevřít již existující.
  2. Ve druhém kroku přichází na řadu výběr obrázků. Obrázky je možné vkládat buď jednotlivě, nebo lze vložit všechny obrázky ve vybrané složce. Přímo v okně je zobrazen náhled, v dolní části pak pomocí dvou políček a dvou roletkových menu určíte krátký a dlouhý popisek, způsob zarovnání, případně lze obrázkem otáčet po 90 stupních. Podporovány jsou všechny důležité formáty jako je BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF, PCD, WMF a několik dalších.
  3. Třetí krok spočívá v nastavení parametrů. Kromě cílové složky a stylu (k dispozici je šest předdefinovaných šablon, které lze v případě potřeby upravovat) můžete určit vlastnosti náhledových obrázků (velikost, předponu a příponu souboru, šířku rámečku a kvalitu), vlastnosti tabulky s náhledy (počet řádků a sloupců, rozestupy, šířku rámečků a barvu či obrázek pozadí) a texty na stránkách. Dále je možné určit jednotnou velikost a kvalitu všech obrázků na samostatných stránkách a vzhled těchto stránek.
  4. V následujícím kroku přichází na řadu výběr, co vlastně chcete vytvořit. Buď můžete generovat kompletní galerii, nebo zvlášť náhledy, obrázky a HTML stránky.
  5. Pátý krok je zatím prázdný - v budoucnu by měl dovolovat upload vytvořených stránek přímo na web skrze FTP, což by bylo praktické a produkt by tak získal další plus, neboť tuto funkci je zatím nutno suplovat separátními programy.
  6. Nakonec zbývá uložení projektu pro jeho případné pozdější použití.
Galerie vytvořená programem Express Thumbnail CreatorGalerie vytvořené tímto programem splňují všechny požadavky, které jež u těchto typů stránek obvyklé. Z úvodní stránky s náhledy vedou odkazy na samostatné stránky s obrázky v původní velikosti. Na každé z těchto stránek je pak umístěno menu dovolující listování po jednom snímku vpřed a vzad Nechybí samozřejmě ani přesun na začátek nebo konec galerie a návrat na výchozí stránku s náhledy. Ocenění si zaslouží i takřka naprosto čisté generování HTML kódu, výtku mám pouze k vkládání textu This gallery created by trial version of Express Thumbnail Creator do dolní části každé stránky (ten lze samozřejmě odstranit v libovolném editoru)

Důležité informace

Verze 1.0
Licence: Freeware
Webová stránka programu: http://www.express-soft.com/etc/
Download
Velikost: 721 KB
Verze 1.4
Licence: Shareware, zkušební doba 30 dní, registrační poplatek je 40 USD
Webová stránka programu: http://www.express-soft.com/etc/
Download
Velikost: 1180 KB
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama