ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
6. červen 2001 - Software

WebWizard - Gallery: Galerie obrázků snadno a rychle

Ikona programuMáte sbírku obrázků, kterou byste chtěli prezentovat na Internetu? Pak stojíte před poměrně náročným úkolem: budete muset vytvořit zmenšené náhledy obrázků a webové stránky s náhledy odkazujícími na soubory v původní velikosti. Pokud chcete ušetřit čas, můžete použít generátor internetových galerií WebWizard - Gallery, který jsme podrobili krátkému testu.

Okno aplikacePo spuštění se zobrazí sympaticky vyhlížející okno, které má snad jen jednu nevýhodu: není možné měnit jeho velikost, takže i na monitoru s vysokým rozlišením se budete muset spokojit s okénkem o rozměrech necelých 600 x 350 pixelů.

V horní části je situováno sedm tlačítek, jejichž význam vám stručně představíme:

  • License - zobrazí informaci o licenčních podmínkách (v případě tohoto programu pouze okno, že licence není potřeba).
  • Settings - dovoluje na dvou záložkách nastavit parametry stránek s obrázky. Definovat můžete barvu pozadí stránky, pozadí obrázků, titulků, textu a odkazů a dále banner, který bude zobrazován na stránce a obrázky pro označení nových a updatovaných souborů.
  • Copy Pictures - otevře dialogové okno, ve kterém si zvolíte složku s obrázky a složku, do které mají být obrázky zkopírovány. Volitelně můžete zapnout kopírování všech souborů včetně podřízených složek a vymazání vstupních souborů po skončení operace. Poté, co jsou obrázky zkopírovány, můžete přímo z tohoto okna spustit vytvoření náhledů.
  • Thumbnails - vytvoření náhledů obrázku v zadané složce (implicitně v té, do které jste zkopírovali vaší galerii). Náhledy jsou automaticky pojmenovány tn_původní název.přípona a mají šířku nastavenou na 80 pixelů.
  • Pages - generování HTML stránek z vytvořených náhledů. Uživatel může zvolit počet obrázků na šířku a na výšku, případně přidat vlastní kód na začátek nebo na konec stránky.
  • Frontpage - vytvoření úvodní stránky. Lze definovat titulek, nadpis a přidávat vlastní HTML tagy.
  • End - ukončení programu.
V případě, že budete pracovat jen s jednou galerií obrázků, jistě využijete funkci Autorun, která automaticky provede všechny potřebné akce kopírováním počínaje a vytvořením webových stránek konče na základě záznamu poslední vytvořené galerie.

Drobným nedostatkem je omezená podpora grafických formátů: WebWizard si poradí výhradně se soubory JPEG a GIF. Možná se v budoucnu dočkáme i integrace konvertoru, který schopnosti této jinak velmi podařené aplikace ještě dále rozšíří.

Celkově vzato se jedná o praktický program, který pro jeho jednoduchost ocení především začátečníci a mírně pokročilí uživatelé toužící po vlastní internetové galerii. Výhledově autor počítá s dalším vývojem a kromě jiného by měl přibýt například FTP klient, s jehož pomocí bude možné hned po vytvoření stránek uploadovat celou galerii na web.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000
Webová stránka: http://www.linkup.dk/gallery/
Download, velikost: 2,29 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama