ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
5. červen 2001 - Software

Společnost SuSE CR, s.r.o. uvolnila počeštění StarOffice 5.2 pod licencí GNU GPL

Tisková zpráva

Společnost SuSE CR, s.r.o., pražské zastoupení německé linuxové společnosti SuSE Linux AG, dnes uvolnila zdrojové kódy počeštění kancelářského balíku StarOffice 5.2 pod licencí GNU GPL.

Na konci minulého roku provedla společnost SuSE CR, s.r.o. počeštění kancelářského balíku StarOffice 5.2. Společnost SuSE CR, s.r.o. se po dokončení úplné lokalizace svého hlavního produktu - operačního systému SuSE Linux, zaměřila právě na chybějící český kancelářský balík pro Linux. Vzhledem k tomu, že v říjnu minulého roku byly uvolněny zdrojové kódy programu OpenOffice (nástupce StarOffice) a díky kvalitní práci lokalizačního týmu společnosti SuSE CR, s.r.o., bylo počeštění kancelářského balíku pro Linux k dispozici ještě před koncem roku 2000.

Dnešním dnem společnost SuSE CR, s.r.o. toto počeštění uvolnila pod licencí GNU GPL, což znamená, že soubory zdrojů jsou volně k dispozici včetně jejich zdrojových kódů. Kdokoli má zájem, může je použít k libovolným účelům včetně další distribuce a modifikace, za předpokladu, že tak bude činit v souladu s GNU GPL. Veškerá práva k překladu patří SuSE CR, s.r.o. Soubory zdrojů naleznete na adrese http://www.suse.cz/cz/download/pub/suse/staroffice.

Znění licence GNU GPL lze najít na http://www.gnu.org/copyleft/gnu.htm.

Počeštění kancelářského balíku StarOffice 5.2 zahrnuje českou instalaci, české fonty (včetně tiskových), možnost importu a exportu souborů do a z MS Windows, česká menu, české záložky a pod. Náhledy obrazovek českého StarOffice 5.2 si můžete prohlédnout na adrese http://www.suse.cz/cz/produkte/software/office/.

Společnost SuSE CR, s.r.o. předpokládá rozšíření tohoto kancelářského balíku i na jiné linuxové distribuce v ČR, především proto, že počeštěný kancelářský balík je cenově a licenčně výhodnou alternativou k jiným kancelářským řešením na proprietárních platformách.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama