ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
1. červen 2001 - Software

Mr. Timer: Dostaňte čas pod kontrolu

Ikona programuJistě se vám již někdy stalo, že jste v zápalu práce na počítači zapomněli na nějakou důležitou událost. Tento problém řeší celá řada aplikací počínaje nejrůznějšími diáři a konče jednoduchými připomínači. Dnes si představíme ryze český program Mr. Timer, který stojí přesně na hranici mezi zmíněnými kategoriemi.

Při instalaci, která není prakticky ničím neobvyklá, si kromě vytvoření zástupce na plochu a skupiny v menu Start můžete zvolit i automatické spouštění aplikace společně se startem operačního systému.

Po spuštění se Mr. Timer automaticky usídlí v system tray odkud ho lze vyvolat dvojklikem levým tlačítkem myši, případně můžete využít kontextové menu pro rychlejší přístup přímo k jednotlivým funkcím.

Základní okno programuOkno aplikace je velice jednoduché a skládá se v podstatě ze tří základní částí. V horní je seznam všech naplánovaných úloh, uprostřed podrobnosti o právě zvolené úloze, dole pak najdete čtyři tlačítka pro přidávání, úpravu a mazání úloh a minimalizaci aplikace.

Přidávání záznamu se provádí stiskem tlačítka Nový, čímž dojde k aktivaci okna se čtyřmi záložkami, na kterých lze definovat celou řadu parametrů. Jednotlivé záložky si představíme ve stručném přehledu:

  • Datum a čas - zde nastavíte přesný datum, čas, periodicitu (pouze jednou, denně, týdně, měsíčně nebo ročně) a čas po kterém bude úloha v případě "odmítnutí" zopakována.
  • Dialog - program informuje o naplánované události dialogovým oknem, jehož vlastnosti si můžete nastavit právě zde. Kromě titulku a textu okna můžete nastavit i jeho ikonu (výběrem ze čtyř nabízených nebo libovolnou jinou ve formátu ICO) a parametry jako zda má být okno "na vrchu", zda má blikat a jestli má být možné zavřít je přímo.
  • Signalizace - kromě dialogového okna lze též signalizovat zadanou událost přehrávání zvukového souboru (podporovány jsou formáty WAV, MID a RMI), ale i velice netradičním způsobem: blikáním kontrolek na klávesnici.
  • Systém - na poslední záložce lze určit aplikaci, která se spustí v zadaný čas, případně akci, která má být provedena (na výběr je vypnutí počítače, odhlášení uživatele a restart). Díky této možnosti lze Mr. Timer použít například pro automatické provádění údržby systému.
Okno pro nastavení vlastností úlohyCelkově vzato se jedná o velice podařený produkt, který poskytuje celou řadu užitečných funkcí, které se mohou hodit snad každému uživateli. Kromě českého a velice podařeného uživatelského rozhraní jistě potěší i skutečnost, že Mr. Timer je šířen zcela zdarma.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95 nebo vyšší, alespoň 2 MB na pevném disku pro instalaci programu, dalších 10 MB pro instalaci komponent a provoz Microsoft Windows.
Webová stránka: http://www.devthrea.com/
Download, velikost: 1,45 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama