ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
29. květen 2001 - Software

MP3Base 3.1: Získejte přehled o své hudební sbírce

Ikona programuProgramů pro udržování databáze zvukových souborů MP3 existuje celá řada. Dnes si představíme jeden pocházející z českých luhů a hájů. Jeho jméno je MP3Base a základní funkcí je generování seznamů ve formátu HTML.

Okno aplikaceInstalace prakticky ničím nepřekvapí, takže se rovnou podíváme na uživatelské rozhraní. K ovládání aplikace vystačíte se standardním menu v horní části okna, nebo si můžete urychlit práci klávesovými zkratkami.

Nejprve je nutné určit složku, ve které se nachází MP3 soubory. To provedete přes menu MP3Base-Hledat MP3 Soubory nebo klávesovou zkratkou Ctrl+F. Program automaticky načte informace z ID3 tagů v zadané složce a všech podřízených složkách a přetransformuje je do přehledné tabulky (podporovány jsou ID3 tagy verze 1). Kteroukoli buňku této tabulky lze editovat v jednoduchém dialogovém okně, které vyvoláte dvojklikem myši.

Další funkce jsou pak skryty v menu Tabulka, kde je například třídění podle libovolného sloupce, odstranění informací ze sloupce Comment, nastavení roků na aktuální rok či vyčištění celé tabulky.

Jestliže chcete ovlivnit výsledný vzhled exportovaných HTML dokumentů, budete muset navštívit menu Nastavení-Možnosti, kde je možné určit například titulek a nadpis stránky, formát data, barevné provedení a další podrobnosti.

Export zahájíte přes menu MP3Base-Export do HTML. Následně jen určíte název a umístění souboru a během několika vteřin máte kompletní seznam vaší sbírky, který můžete například vystavit na Internet.

Jestliže si program zaregistrujete (registraci je možné provést zcela zdarma - slouží pouze k tomu, aby autoři programu měli přehled o jeho používanosti), dostanete navíc několik funkcí, jako je například možnost vytváření samostatných HTML stránek obsahujících skladby jednotlivých interpretů. Další užitečnou funkcí, kterou získáte po registraci, je editor ID3 tagů dovolující úpravu informací uložených v souborech MP3 (jméno interpreta, název skladby, album, rok vydání a poznámky). Zbývá snad jen dodat, že registrace je prováděna buď prostřednictvím elektronické pošty tak, že zašlete na adresu autora (tj. martin.ufo@centrum.cz) své jméno a verzi programu, kterou chcete registrovat, nebo vyplníte tyto údaje do jednoduchého formuláře na stránkách programu. Zpět obdržíte 22 místný kód, který zadáte do menu Nastavení-Registrace.

Celkově vzato se jedná o zajímavý a užitečný program, který v poměrně jednoduchém uživatelském rozhraní dovoluje i uživatelům bez znalostí HTML generování webových stránek se seznamem vlastněných nahrávek. K vyššímu komfortu by možná přispělo ovládání některých funkcí přes ikony či tlačítka, jež jsou od nástupu operačních systémů Windows takřka standardem.

Licence: Freeware (registrace zdarma)
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000
Webová stránka: http://ufoxtreem.wz.cz/
Download: http://ufoxtreem.wz.cz/mp3base/mp3base31.exe, velikost: 554 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama