ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
21. květen 2001 - Software

Adobe uvádí veřejnou beta verzi Acrobat Readeru pro Palm OS

Tisková zpráva

Společnost Adobe ohlásila veřejnou beta verzi programu Acrobat(r) Reader(tm) pro Palm OS(r), která staví na její vizi Síťového publikování (NetWork Publishing). Tato vize umožní vydávání vizuálně bohatého obsahu kdykoliv a kdekoliv, na libovolném zařízení. Zaneprázdnění profesionálové i všichni ostatní získají tímto novým softwarem pružnost a neomezenou svobodu při prohlížení obsahu ve všudypřítomném formátu Adobe PDF (Portable Document Format) na počítačích Palm Powered(tm).

Acrobat Reader pro Palm OS rozšiřuje význam nového softwaru Adobe Acrobat 5.0 a Adobe PDF i na kapesní počítače. Poskytuje text a obrazy, které vypadají přesně podle záměrů autora, ve formátu, který je nezávislý na platformě. Produkt nabízí mnohé výkonné funkce Adobe PDF, přestože respektuje jednoduchost softwaru Palm OS.

"Zákazníci vyjádřili ohromný zájem o čtení souborů Adobe PDF na mobilních výpočetních zařízeních, jako jsou kapesní počítače Palm," řekl Joe Eschbach, viceprezident skupiny řešení ePaper u Adobe. "To je něco, co bezvýhradně podporujeme. Naprosto se to slučuje s naší vizí rodiny produktů Acrobat a budoucnosti Síťového publikování, kdy budou mít lidé všeobecný přístup k informacím. Jsme nadšeni, že můžeme veřejnosti poskytnout tyto nové možnosti."

"Čtení souborů Adobe PDF kdekoliv na cestách se stalo naprostou nezbytností nejen pro dnešní obchodníky," řekl Alan Kessler, ředitel skupiny řešení platforem u společnosti Palm. "Jsem si jist, že uživatelé kapesních počítačů Palm budou stejně potěšeni jako my, že budou mít přístup k souborům Adobe PDF na platformě Palm OS."

Acrobat Reader pro Palm OS umožňuje použití funkce HotSync(r) pro synchronizaci souborů Adobe PDF ze stolního nebo přenosného počítače na libovolný kapesní počítač Palm Powered. Součástí produktu je aplikace pro stolní počítač a prohlížecí aplikace pro Palm OS, která běží na počítači Palm.

Proces přípravy a přenosu souboru Adobe PDF pro prohlížení na přístroji Palm Powered je velmi jednoduchý a rychlý. Po spuštění aplikace na stolním počítači na ni uživatel přetáhne soubor Adobe PDF. Soubory Adobe PDF vytvořené pomocí verze Acrobat 5.0 nabízejí lepší možnosti čtení na přístroji do dlaně než dokumenty vytvořené předchozími verzemi Acrobatu, protože jsou automaticky označeny informacemi o struktuře a organizaci dokumentu. To umožňuje snadnější a spolehlivější změnu zarovnání textu a prohlížení na menším zařízení. Při příštím provedení operace HotSync se soubor Adobe PDF přenese do prohlížecí aplikace na kapesním počítači. Při používání počítače do dlaně pak uživatel může spustit aplikaci Acrobat Reader a vybrat soubor Adobe PDF, který chce číst.

Dostupnost

Veřejná beta programu Acrobat Reader pro Palm OS je zdarma dostupná na adrese www.adobe.com/products/acrobat/betareg.html pro Windows 98, Windows NT(r) 4.0, Windows ME a Windows 2000 (uživatelé musí mít Palm Desktop 3.0.1 nebo vyšší) a přístroje Palm Powered se systémem Palm OS 3.1 nebo vyšším a s minimální velikostí dostupné paměti 200 KB. Finální produkt se bude zpočátku dodávat v angličtině a očekává se, že bude k dispozici v druhé polovině roku 2001. V budoucích verzích se očekává přidání podpory pro další jazykové verze a také pro platformu Macintosh. Další informace najdete na adrese www.adobe.com/products/acrobat/readerforpalm.html.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama