ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
14. březen 2001 - Software

Surf Snoop 1.0: Tak kdepak jsme surfovali?

Ikona aplikaceHledáte program, který by zaznamenával veškerou práci s Internetem a přitom by nestál ani korunu? Pak byste určitě neměli přehlédnout Surf Snoop vyvíjený společností Buffalo Software, Inc., jehož verzi 1.0 vám představíme v dnešní recenzi.

Nejprve k tomu, co od této aplikace můžete očekávat. Základem je samozřejmě zaznamenávání navštívených internetových adres. Surf Snoop umí monitorovat jak MS Internet Explorer, tak Netscape Navigator, přičemž výsledky své práce může prezentovat v textové formě i ve formátu HTML. V LOGu najdete jméno přihlášeného uživatele, datum, čas, adresy navštívených stránek a jejich titulek. Na první pohled tak snadno poznáte, jaké stránky byly na daném počítači prohlíženy. V případě použití LOGu ve formátu HTML jsou všechny internetové adresy prezentovány jako hyperlinkové odkazy, takže jedním kliknutím myší se dostanete přímo na příslušnou stránku. Logy jsou vedeny souběžně nezávisle na sobě, takže i když dojde k smazání jednoho z nich, máte stále k dispozici druhý.

Využití těchto informací je poměrně různorodé - pro inspiraci uvádíme několik variant:

 • uživatel může sledovat, jaké stránky nejvíce navštěvoval, což lze využít například pro správu oblíbených položek.
 • v domácnosti mohou rodiče monitorovat, k čemu jejich ratolesti používají Internet. Jen pozor na možná nedorozumění, protože hlava rodiny asi bude těžko svalovat na pětileté dítko, že si prohlíželo stránky, kde nejčastějším slovem v titulku bylo sex...
 • ve firmách, kde je kladen důraz na využívání Internetu výhradně k pracovním účelům.
Pokud chcete, aby uživatel nemohl s programem manipulovat, můžete jej zablokovat heslem, nastavit automatické spouštění společně s operačním systémem a skrýt program aby nebyl vidět ve správci běžících úloh. Uživatel tak nebude moci provádět žádné změny v nastavení, ani násilně ukončovat běh programu přes Ctrl+Alt+Del. Samozřejmě ale existují způsoby, kterak sledovací aplikaci vyřadit z provozu.

Instalace je vcelku standardní, pouze na konci jste dotazováni na údaje, které vyžaduje reklamní systém integrovaný v programu. Není ale žádný problém ponechat všechny položky nevyplněné - vše funguje i v takovém případě.

Při prvním spuštění je uživatelské jméno nastaveno na surf a heslo na snoop. V rámci bezpečnosti doporučujeme hned poté, co se dostanete do programu, tyto údaje změnit.

Okno programuOkno aplikace je velice jednoduché a obsahuje jen několik základních prvků, které si stručně představíme

 • Browser - pomocí této volby lze nastavit, zda chcete sledovat činnost prováděnou v MS Internet Exploreru nebo Netscape Navigatoru. Máte-li na počítači oba programy, budete muset zvolit sledování jen jednoho z nich.
 • HTML log - zde jsou k dispozici dvě tlačítka - view slouží k prohlížení záznamů HTML LOGu, clear k jeho smazání. Záznamy jsou zobrazovány ve výchozím internetovém prohlížeči.
 • Text log - stejně jako v předchozím případě, rozdíl je pouze v tom, že tlačítka slouží k práci s LOGem v textovém formátu. Záznamy jsou zobrazovány přímo v okně programu.
 • Power - tlačítkem ON se zahájí sledování, tlačítkem OFF ukončí. Spuštěním monitorování se současně aktivuje automatické spouštění společně se startem operačního systému (nefunguje pod Windows NT, kde lze automatické spouštění zajistit pouze přidáním zástupce do složky Po spuštění). Po spuštění se tlačítko Exit se změní na Stealth.
 • Stealth - toto tlačítko je přístupné pouze při zapnutém monitorování a dovoluje, aby program nebyl vidět ve správci běžících úloh. Z tohoto režimu lze program vyvolat stiskem klávesové zkratky Ctrl+Alt+S.
 • About - zobrazí informace o aplikaci.
 • Help - vyvolá nápovědu.
 • Password - umožní změnu uživatelského jména a hesla, které se zadává při vstupu do programu.
 • Purchase - Otevře v okně prohlížeče stránku, kde si můžete za 13 USD objednat verzi bez reklamních proužků.
 • Exit - ukončení práce s programem.
Program je šířen zcela zdarma, nicméně obsahuje reklamní proužky, které si přes Internet aktualizuje. Počítejte tedy s tím, že jistá část konektivity padne právě na komunikaci mezi reklamní částí programu a centrem, kde jsou uloženy reklamy.

Celkově zhodnoceno jde o poměrně užitečnou monitorovací utilitku s velmi jednoduchým ovládáním, která má poměrně široké možnosti využití. Za její slabší místo považuji nápovědu, nicméně i tak se s ovládáním programu velice rychle sžijete.

Licence: Freeware s reklamními proužky
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, 16 MB RAM
Webová stránka: http://www.buffalosoftware.net/ssnoop.htm
Download, velikost: 1,81 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama