ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
9. březen 2001 - Software

Prolomená ochrany Windows XP proti nelegálním instalacím bude vylepšena

Koncem ledna jsme ve článku Ochrana Windows Whistler proti kopírování prolomena! informovali o prolomení ochrany betaverze operačního systému Windows Whistler (nyní Windows XP) proti nelegálnímu kopírování přes tzv. aktivační kód. Princip fungování ochrany Product Activation rozebíráme ve článku Podaří se Microsoftu zvítězit nad piráty?, takže jen připomeňme, že zákazník dostane identifikační číslo produktu, nainstaluje si software na počítač a instalační program na základě sériového čísla nebo podobného jedinečného kódu některých komponent vygeneruje další kód. Tato dvě čísla je pak nutno nahlásit na aktivační centrum Microsoftu, které na jejich základě vygeneruje aktivační kód. Teprve po zadání tohoto kódu bude software fungovat bez omezení.

Prolomení tohoto způsobu ochrany spočívalo v relativně jednoduché úpravě registrů, díky které si Windows Whistler "myslely" že jsou zaregistrované legálním způsobem. Konkrétní způsob, jak registry upravit, se objevil na mnoha internetových serverech včetně naší 1. PC Revue!.

John Gray z Microsoftu potvrdil testerům, že zmíněná úprava skutečně umožňuje obejití aktivace produktu, nicméně uvedl, že v příštích verzích již nebude tento způsob možný. Je samozřejmě otázkou, jakým způsobem Microsoft nakonec vyřeší ne zrovna jednoduchý úkol, kterak uložit informaci o registraci produktu. Každopádně crackeři z celého světa již čekají na uvedení finální verze a jistě budou soutěžit o to, komu se podaří prolomit ochranu proti nelegální instalaci jako prvnímu - určitě to budou brát jako velice prestižní záležitost. Možných způsobů je poměrně dost a je jen na Microsoftu, které z nich ošetří natolik dostatečným způsobem, aby se nedalo vystopovat, jak Windows XP kontrolují registraci produktu a kam si ukládají informace o jejím provedení.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama