ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
2. březen 2001 - Software

Registry Healer 2.0: Léčitel, který oživí registry vašich Windows

IkonaRegistry jsou životně důležitou součástí operačních systémů Windows. To, v jakém jsou stavu, se v konečném důsledku projeví i na celkovém stavu systému, včetně jeho náchylnosti k chybám a zhroucením. Dnes vám představíme "léčitele registrů" - malou utilitu Registry Healer (můžete se též setkat se zkráceným názvem RegHealer), která kontroluje registry a odstraňuje z nich záznamy vedoucí na neexistující soubory. Tyto záznamy nemají pro běh Windows absolutně žádný význam a jen zbytečně zabírají místo, zvětšují tak objem souborů, v nichž jsou registry uloženy a tím samozřejmě zpomalují práci.

RegHealer je při své činnosti opatrný - chybné reference se nejprve pokusí opravit (tj. případy, kdy byl soubor přemístěn z původního umístění jinam) a teprve v okamžiku, kdy nenajde na disku odpovídající soubor, umožní smazání zbytečného záznamu z registru. Po kontrole RegHealerem budou tedy záznamy v registrech opravené a vyčištěné.

Nejvíce se na zaneřádění registrů neplatnými záznamy podílejí odinstalace softwarových produktů, které nejsou vždy zcela korektní a v drtivé většině případů po sobě zanechávají více či méně velký nepořádek.

Z deklarovaných vlastností jmenujme ty nejdůležitější:

  • nalezení neplatných odkazů na soubory a složky v registrech operačních systémů Windows 95, 98, Me, NT i 2000.
  • otevření složky, kam odkazuje neplatný záznam.
  • spuštění Editoru registru a otevření větve, v níž byl nalezen problém.
  • možnost výběru disků a složek, kde má program hledat přesunuté soubory a složky, na které je odkazováno z registrů.
  • oprava chybných záznamů.
  • smazání záznamů odkazujících na soubory nebo složky, jež se nevyskytují na pevném disku.
  • vytváření záložních souborů. což dovoluje obnovu registrů do původního stavu.
Okno programuOkno aplikace působí jednoduchým dojmem - skládá se pouze z nástrojové lišty, na níž je umístěno devět tlačítek, zbývající prostor pak slouží pro výpis výsledků. Celý proces se zahajuje stiskem tlačítka Start registry scan, které najdete na liště zcela vlevo. Hned vedle něj je umístěno tlačítko, kterým můžete kontrolu registrů zastavit. V registrech nepříliš udržovaných Windows 98 nalezl RegHealer 313 chybných záznamů, což je celkem úctyhodný počet.

Po dokončení kontroly následuje druhá fáze - odstranění chybných záznamů. Jako nejoptimálnější se jeví použití volby Select All pro výběr všech nalezených problémů a následně tlačítka Remove selected referencess. Program se následně zeptá, zda chcete provést vyhledání souborů, na něž je z registru odkazováno. Doporučujeme odpovědět kladně, čímž se dostanete do okna, ve kterém můžete vybrat disky a složky, na nichž mají být pohřešované soubory hledány.

Nalezení relevantních souborůVýsledkem je seznam souborů s názvy, jež odpovídají těm, které jsou odkazovány z registrů v jiné lokaci. V případě, že je souborů stejného názvu nalezeno více, může uživatel pomocí zatržítka zvolit, který bude považován za aktivní. Poté, co tímto způsobem zkontrolujete všechny položky, stačí jen stisknout tlačítko Heal. Zbývá jen určit místo, na které bude provedena záloha výchozího stavu a léčení může začít.

Jedno varování na závěr: při práci s tímto programem buďte velice opatrní a vždy před provedením jakýchkoli změn (zejména při mazání záznamů) nezapomeňte vytvořit zálohu. Některé položky se totiž mohou tvářit jako odkaz na neexistující soubor a přitom můžou mít jiný význam.

Celkově vzato je Registry Healer užitečný program, který jistě může odvést dobrou službu při údržbě systému. Pochopitelně od něj nemůžete čekat zázraky, nicméně vylepšení kondice vašich Windows jistě zaznamenáte.

Licence: Shareware, registrační poplatek činí 17 USD, neregistrovaná verze má omezený počet opravovaných položek.
Minimální požadavky: procesor 486 na 66 MHz, Windows 9x/Me/NT/200, 700 KB volného místa na pevném disku
Webová stránka: http://kslsoft.virtualave.net/
Download, velikost: 521 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama