ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
1. březen 2001 - Software

Internet Explorer 6.0 uvolněn k veřejným betatestům

Podle zatím neověřených informací uvolnil včera Microsoft první veřejně přístupnou betaverzi MS Internet Explorer 6.0. Novinka by měla kromě vylepšeného jádra prohlížeče a nových panelů přinést též lepší ochranu soukromí a spolehlivější ochranu před viry v Outlook Expressu.

Již 14. března by se též měla objevit druhá betaverze Windows XP, která ale nebude dána k testování široké veřejnosti, ale pouze vybranému okruhu betatesterů.

Internet Explorer 6.0 bude existovat ve dvou verzích - jedna bude integrovanou součástí Windows XP, druhá bude samostatně instalovatelná na starší operační systémy.

Vedle současných panelů pro hledání, historii a oblíbené položky přibude v nové verzi ještě celá sada dalších - například panel pro multimédia (ten by měl nahradit tzv. Radio Bar známý z verzí 5.x, který podporoval pouze streamované audio), kontakty (bude zobrazovat kontakty z MSN Messengeru) nebo novinky. Kromě toho bude možné přidávat nové HTML panely, které bude vyvíjet Microsoft i jiné softwarové firmy.

Uvolněná betaverze obsahuje prohlížeč, podporu skriptů a poštovního klienta a lze jí instalovat na operační systémy Windows 98 a Windows NT 4.0 se Service Packem 6a nebo vyšším. O tom, zda lze IE 6.0 nainstalovat na Windows 2000 nejsou zatím dostupné žádné informace, naopak smutná zpráva čeká majitele Windows 95, na které betaverze nainstalovat nejde (a otázkou je, zda vůbec půjde nainstalovat alespoň finální verze...).

Co dodat? Snad jen, že Internet Explorer 6.0 nebude v podstatě žádným výrazným krokem vpřed. Bude patrně vyhovovat uživatelům, kteří mají rádi co nejvíce funkcí v jedné aplikaci, ovšem pokud od browseru čekáte, že bude zobrazovat internetové stránky a od e-mailového klienta, že dokáže odesílat a přijímat elektronickou poštu, určitě se bez Internet Exploreru 6.0 obejdete.

PS: Já osobně jsem donedávna naprosto spokojeně používal MS Internet Explorer 4.0, poté 4.0 SP2 a nyní si nemohu vynachválit norskou Operu 5.0, která je malinká a co se týká rychlosti, Explorer jí nesahá ani po kotníky.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama