ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
27. únor 2001 - Software

Adobe After Effects 5.0 vstupuje do sféry 3D

Tisková zpráva

Adobe Systems, vedoucí firma v síťovém publikování pro Web, tisk a dynamická média, dnes ohlásila Adobe(r) After Effects(r) 5.0, novou verzi svého softwaru pro tvorbu filmové grafiky a vizuálních efektů. Adobe After Effects 5.0 nabízí více než sto nových funkcí a vylepšení produktivity, které umožní tvůrčím profesionálům vytvářet přitažlivé materiály pro film, video, multimédia i pro Web.

Adobe After Effects 5.0 nabízí vynikající implementaci nástrojů, které profesionálové vyžadují od špičkového balíku softwaru pro střih. Nová verze obsahuje skutečně trojrozměrné střihací prostředí. Verze Production Bundle je navíc rozšířena o nové vektorové kreslicí nástroje a podporu 16-bitových barev. Kombinace nových funkcí s četnými vylepšeními, zaměřenými na zvýšení produktivity, pomůže umělcům v oblasti speciálních efektů a návrhářům filmové grafiky vyzkoušet své tvůrčí nápady a realizovat je s využitím přesného ovládání.

"After Effects 5.0 je podstatný krok vpřed. Jsme opravdu nadšeni, protože nám umožňuje vytvářet nové pohledy," řekl Chris Meyer, spolumajitel CyberMotion, studia pro návrh filmové grafiky. "Nyní můžeme střihat v trojrozměrném prostoru se světly a kamerami a přitom využívat všechny známé dvourozměrné nástroje jako jsou přechodové režimy a podklad pozadí. Nové funkce, jako jsou výrazy a dědění nám umožňují rychle vytvářet složité, do sebe zapadající animace, o které bychom se dříve ani nepokoušeli."

Mezi dalšími novými funkcemi Adobe After Effects 5.0 je funkce Parenting (Dědění), která umožňuje uživatelům hierarchicky animovat vrstvy; Expressions (Výrazy), která vytváří živé vztahy mezi vlastnostmi vrstev; vylepšené maskování, umožňující kreslit masky v okně Comp, rozšiřovat masky a přidat k maskám rozostření pohybem; a výstup do formátu Macromedia(r) Flash(tm) (SWF), umožňující uživatelům vytvářet vektorové animace pro webové stránky. Úplný seznam nových funkcí je k dispozici na webových stránkách Adobe na adrese http://www.adobe.com/aftereffects.

Kromě skvělých nových funkcí nabízí software Adobe After Effects 5.0 desítky vylepšení uživatelského rozhraní, které nyní poskytuje efektivnější a přímočařejší pracovní postupy. After Effects 5.0 má také vysokou úroveň integrace s programy Adobe Photoshop(r), Adobe Illustrator(r) a Adobe Premiere(r), které se žádné jiné programy pro pohyblivou grafiku nebo vizuální efekty nemohou vyrovnat.

Standardní verze a Production Bundle

Software Adobe After Effects 5.0 je dostupný ve dvou verzích. Standardní verze obsahuje základní nástroje pro střih a vizuální efekty v 2D a 3D, které profesionálové v oblasti filmové grafiky a návrháři Webu potřebují. Verze Production Bundle je navržena pro umělce vytvářející vizuální efekty a návrháře filmové grafiky, kteří potřebují všechny nástroje verze Standard, doplněné dalšími funkcemi pro klíčování, řízení pohybu a deformace, zvukovými efekty, efekty 3D kanálů, podporou barev s 16-bity na kanál, vektorovými grafickými nástroji a podporou síťového renderování.

Ceny a dostupnost

Adobe After Effects 5.0 pro Mac OS 9.0.4, Mac OS 9.1, Mac OS X Classic, Windows(r) 98, Windows 2000 a Windows Millennium Edition začnou dodávat ve druhém čtvrtletí 2001. Odhadovaná koncová cena verze Standard je 32 060 Kč a cena verze Production Bundle je 78 920 Kč.

Zákazníci mohou upgradovat na After Effects 5.0 z předchozích verzí Standard za 14 860 Kč a z předchozích verzí Production Bundle také za 14 860 Kč. Během prvních 120 dní od uvedení produktu budou moci zákazníci, vlastnící standardní verzi 3.x nebo 4.x upgradovat na After Effects 5.0 Production Bundle za pouhých 47 330 Kč.

Očekává se, že francouzské, německé a japonské upgrady se začnou dodávat v třetím čtvrtletí 2001. Informace o těchto verzích, stejně jako o cenách, upgradech a podpoře v těchto zemích, budou oznámeny samostatně.

Adobe nabízí zákazníkům After Effects 5.0 jako dodatečnou hodnotu pět dalších zásuvných modulů zdarma: Card Dance, Card Wipe, Caustics, Wave World a Foam, které lze po registraci stáhnout ze stránky Expert Center na adrese http://www.adobe.com/expertcenter/aftereffects/main.html.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama