ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
15. únor 2001 - Software

"Špehovací software" KeySpy 5

Ikona programuDnes vám představíme utilitku, jejíž použití je poněkud kontroverzní, nicméně pokud jí nebudete používat v rozporu se zákony, může vám být užitečným pomocníkem. O spornosti označení této aplikace jako legální či nelegální svědčí fakt, že byla přes některé své vlastnosti vystavena na serveru Softseek.com, který je považován za zdroj kvalitního freeware a shareware a najdete jej také na řadě FTP serverů nabízejících legální obsah (u nás například na Eunetu nebo FTP serveru zcu.cz). Program, o kterém je řeč, se jmenuje KeySpy a jeho v pořadí již pátá verze je určená pro operační systémy Windows 95, 98 a Millennium Edition.

KeySpy je primárně určen k zachytávání a ukládání stisknutých kláves. Jeho další vlastnost již sama o sobě nepovídá, k čemu je program zneužitelný. Zachycené informace totiž dokáže zašifrovat a odeslat elektronickou poštou na zadanou adresu, nebo je uložit do souboru na pevný disk. Obsah zašifrovaného souboru pak jen stačí zkopírovat do okna dešifrátoru a během chvilky máte před sebou přehled všech kláves, které byly na počítači stisknuty. Možností použití je celá řada - počínaje využitím k automatickému zálohování napsaného textu pro případ havárie (ztracený text se dá vytáhnout právě z LOGu zaznamenaného programem KeySpy) přes sledování aktivity zaměstnanců až po špehování uživatelů. Zejména poslední možnost však již zasahuje do práva na soukromí, takže se takového používání KeySpy ve vlastním zájmu vyvarujte.

Další možností uplatnění je použití KeySpy jako systému pro vzdálenou správu počítačů. To lze opět využít například pro administraci malé domácí nebo podnikové sítě, nicméně i zneužít k průnikům do počítače. S Task managerem lze stahovat jakékoli programy umístěné na sledovaném počítači, spouštět je, kopírovat, mazat a přesouvat soubory a provádět ještě celou řadu dalších úkonů.

Okno pro nastavování parametrůPo spuštění se otevře klientská aplikace, kterou lze provést nastavení všech parametrů. Okno je vertikálně rozděleno do pěti segmentů a protože program není vybaven nápovědou, představíme si stručně jednotlivé funkce:

Horní řada tlačítek:

 • Default - nastaví všechny parametry na výchozí hodnoty.
 • Install - nainstaluje monitorovací program na počítač.
 • Save - vygeneruje EXE soubor, který bude nastaven podle zadaných parametrů. Jeho spuštěním na počítači dojde k instalaci programu.
 • Modify - umožní změnu stávajícího nastavení programu.
 • Decrypt - otevře okno dešifrovacího programu, ve kterém lze dešifrovat soubory se zachycenými informacemi.
 • Task - spouští klienta, přes kterého můžete provádět vybrané funkce na vzdáleném počítači s nainstalovaným "serverem".
 • Stop - v případě, že na počítači běží monitorovací program, lze tímto tlačítkem ukončit jeho činnost.
 • Del Log File - smaže z disku soubory s uloženými záznamy.
 • UnInstall - ukončí činnost monitorovacího programu a odinstaluje tento program z počítače.

Sekce KeySpy ID

Tato sekce slouží především k nastavení vzdálené správy. Zadává se zde jméno a heslo, pod kterým bude program volán z Task manažera.

Sekce General Options

Je-li tlačítko zelené, je funkce aktivní, v opačném případě je funkce vypnuta.

 • AutoStart - zajistí automatické spuštění programu současně se startem operačního systému.
 • Disk Save - ukládání získaných informací do LOG souboru na pevném disku bez toho, aby tyto informace byly odesílány elektronickou poštou.
 • Send Email - zajišťuje automatické odesílání získaných informací na určenou adresu elektronické pošty. Parametry se nastavují níže v sekci Internet Settings.
 • Shutdown Save/Startup Load - při vypnutí počítače jsou zachycené a neodeslané informace uloženy na pevný disk a jsou znovu načteny po příštím startu systému.
 • Window Title - určuje, zda má být zaznamenáván též titulek okna aplikace, ve které byly zaznamenány stisknuté klávesy.
 • Auto Text - zajišťuje nahrávání informací o textu, který vkládají některé aplikace automaticky do dialogových oken.
 • Date Stamp - ke každému záznamu o otevřeném oknu zapisuje datum a čas.
 • Connection Check - kontrola připojení k Internetu před odesláním e-mailu se zachycenými informacemi.
 • Task Interval Check - kontrola, zda aplikace není volána k připojení na vzdálenou správu.

Sekce Record Keys Filter

Určuje, zda mají být zaznamenávány stisky tzv. "speciálních kláves" jako je tabulátor, Enter, Escape, funkční klávesy atp.

Internet Settings

Nastavení parametrů připojení k mail serveru. Nastavuje se uživatelské jméno (Mail Account Name), heslo (Mail Account Password), adresa, na kterou mají být odeslány záznamy (Send to Email) a velikost souboru, po jejímž dosažení má být odeslána zpráva s LOG souborem.

Okno pro dešifrováníPoté, co nastavíte všechny parametry, můžete tlačítkem Save uložit konfiguraci do EXE souboru, který pak spustíte na počítači, který chcete sledovat, nebo tlačítkem Install nainstalujete KeySpy na počítač, na němž jste prováděli konfiguraci. V obou případech bude program respektovat vámi zadané nastavení.

Instalační program vytvoří 57 KB velký soubor, který se spustí na monitorovaném počítači (funguje tedy jako server). Tento program je napsán v programovacím jazyce C, přičemž ke své činnosti využívá některé standardní funkce API a nízkoúrovňové funkce winsock.

Monitorovací program běží jako skrytá aplikace, takže jej není možné ukončit přes Správce úloh ani žádným jiným konvenčním způsobem, stejně tak nelze vystopovat odesílání informací e-mailem, protože data nejsou odesílána pomocí klientské aplikace elektronické pošty (výjimkou je používání firewallů, které mohou pokus o odeslání zprávy bez vědomí uživatele detekovat a upozornit na něj).

Jak jsme uvedli na začátku: možností použití tohoto programu je mnoho a je jen na vás, jakou zvolíte. Pouze formálně tedy upozorňujeme na skutečnost, že použijete-li KeySpy ke sledování uživatele bez jeho vědomí, dopouštíte se trestného činu.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me
Webová stránka: http://keyspy.virtualave.net
Download, velikost: 392 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama