ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
14. únor 2001 - Software

Konec února ve znamení druhé betaverze Windows XP

Podle posledních informací bude již 28. února uvolněna druhá betaverze operačního systému Windows XP. Tento operační systém bude následovníkem všech stávajících verzí Windows - tedy těch založených na jádře Windows 9x (tj. Windows 95, Windows 98, Windows 98 SE a Windows Me) i systémů s jádrem NT (Windows NT 4.0 a Windows 2000).

Tím si Microsoft připravuje půdu pro další přechod na strategii .NET, nicméně dostal se tak do ne zrovna jednoduché situace, kdy musí vyvíjet jeden operační systém pro uživatele, kteří používají počítač především pro zábavu, multimédia a hraní her a současně musí poskytovat vysokou úroveň bezpečnosti a stability. Dosud existovaly dvě větve - první, založená na jádře 9x, poskytovala dobrou půdu pro počítačové hry, zábavu a multimédia, ovšem nevykazovala dostatečnou stabilitu a zabezpečení bylo prakticky nulové, druhá, s jádrem NT, naopak nabízela kvalitní zabezpečení, vysokou stabilitu, ovšem například některé hry nebylo možné pod tímto systémem vůbec spustit.

Microsoft si situaci poněkud zjednodušil tím, že pro domácí nasazení připravuje Windows XP Personal Edition a pro použití ve firmách a všude tam, kde se na počítači v první řadě pracuje, pak bude k dispozici Windows XP Professional Edition. Samostatnou oblastí jsou servery, pro něž budou o něco později určeny další verze Windows XP.

Zásadní změny proti stávajícím systémům jsou zaměřeny především na dvě oblasti: uživatelské rozhraní a nástroje pro administraci systému. O uživatelském rozhraní, které Microsoft pečlivě skrývá pod označením Luna, se zatím pouze spekuluje, nicméně předpokládá se uhlazenější styl a možnost používání tzv. "skinů". Ze systémových novinek prosákly zatím pouze informace o dalším vylepšení Active Directory. Další informace měl Microsoft oficiálně zveřejnit 13. února, ovšem v době uzávěrky nebyly žádné zprávy k dispozici.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama