ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
13. únor 2001 - Software

Microsoft ohlásil Windows XP a Office XP

O názvu operačního systému Windows XP a kancelářského balíku Office XP jsme již informovali ve článku Příští verze Windows a Office se budou jmenovat XP!, o nových vlastnostech pak ve článcích Jaké novinky přinesou MS Windows XP? a Jaké novinky přinese MS Office XP?. Vše nyní doplňujeme oficiální tiskovou zprávou vydanou společností Microsoft:

Tisková zpráva

Společnost Microsoft 5. února 2001 zveřejnila jména nového operačního systému Microsoft(r) Windows(r) a balíku kancelářských aplikací Microsoft Office. Nová verze operačního systému Windows (ve vývoji označovaného jako "Whistler") se bude jmenovat Windows XP a Office (během vývoje označovaná jako "Office 10") bude mít název Office XP. Iniciály XP jsou zkratkou pro "experience", tedy zkušenost, ale i zážitek, a mají symbolizovat bohaté zkušenosti, jež uživatelé Windows s operačním systémem mají, stejně jako široké pole zážitků, které jim poskytnou nové verze, podporující četné internetové služby.

"Tyto přelomové verze Windows a Office poskytnou uživatelům nejsilnější komplexní zážitky z práce s počítačem," prohlásil Bill Gates, předseda správní rady a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. "Nastupující generace Windows XP a Office XP umožní svým uživatelům efektivnější komunikaci i spolupráci, produktivitu práce, dá prostor tvůrčí svobodě a v neposlední řadě jim práci s technologií zpříjemní."

Windows XP a Office XP jsou významným krokem k vizi Microsoft.NET, jež by měla uživatelům umožnit překročit pole nespojitých aplikací, služeb a zařízení směrem ke komplexní, propojené počítačové zkušenosti, jež nově definuje vztahy mezi lidmi, softwarem a Internetem.

"Platforma .NET staví na XML, a jeho prostřednictvím rozšiřuje platformu z jediného osobního počítače i na další počítače, servery, zařízení a internetové služby," prohlásil Gates. "Nyní namísto jednotlivých aplikací instalovaných na každém ze zařízení se uživatelům naskytne bohatý zážitek pokrývající všechna jejich zařízení. A tento vývoj od aplikací k zážitkům začíná právě s Windows XP a Office XP."

Windows XP - Dokonalejší zážitek z práce s Windows

Windows XP je nový operační systém pro domácí i pracovní využití, jenž zákazníkům poskytne nové, lepší zážitky na vyzkoušených základech. Windows XP poskytne uživateli inteligentní, flexibilní a spolehlivou hnací sílu pro klíčové zážitky jak doma, tak v zaměstnání.

Windows XP v domácnosti a v zaměstnání

Důležitým cílem, který si položili tvůrci Windows XP, je poskytnout domácím i obchodním uživatelům komplexní zážitky, a to v těchto oblastech:

 • Bohatší komunikace. Audio a video v reálném čase, stejně jako sdílení aplikací umožní uživatelům efektivnější komunikaci.
 • Větší mobilita. Dále se zlepší možnosti uživatelů mobilních zařízení přistupovat kdekoli a kdykoli k informacím.
 • Zdokonalená pomoc a podpora. Kdykoli uživatelé budou potřebovat pomoc, snadno se budou moci spojit s příslušnými osobami a zdroji.
 • Snadná práce s digitálními fotografiemi a videem. Windows XP umožní snadné vytváření, organizaci a předávání digitálních vzpomínek.
 • Vzrušující hudba a zábava. Windows XP nabídne nejlepší zážitky v oblasti objevování, stahování, upravování a přehrávání vysoce kvalitních audio i video záznamů.
 • Možnost "propojeného domova". Windows XP přinesou lidem snadný způsob pro sdílení informací, zařízení i internetových připojení v rámci jednoho domova.
Další detaily ohledně Windows XP budou zveřejněny v úterý 13. února.

Office XP - Lepší zážitky v zaměstnání

Office XP zpříjemní svým uživatelům zážitky ze zaměstnání, a to tím, že zjednoduší produktivitu, umožní vysokou míru spolupráce pro všechny a rozšíří Office za hranice stolního počítače.

Cesta ke snadné produktivitě. Office XP vysoce zvýší osobní produktivitu a zjednoduší způsob, jímž lidé pracují, a to následujícím způsobem:

 • Poskytne uživatelům nástroje, které potřebují tehdy, když je budou potřebovat, a prostřednictvím nových "pracovních panelů" (Task Panes) jim dá větší kontrolu nad fungováním Office.
 • Díky "inteligentním štítkům" (Smart Tags) uživatelům poskytne rychlý přístup k dalším informacím v Office, jiným aplikacím a rovněž k Internetu.
 • Přinese nové nástroje pro záchranu dokumentů, aby uživatelé v případě chyby o své informace nepřicházeli.
 • Vysoká míra spolupráce pro všechny. Office XP umožní každému uživateli počítače, od experta až po úplného začátečníka, snadno spolupracovat na dokumentech s ostatními, a to takto:
 • Přinese nové nástroje "odeslat k revizi" (Send for Review), které budou znamenat revoluci v oblasti editace a kontroly dokumentů.
 • Umožní týmům řídit své projekty a aktivity prostřednictvím předem připraveného řešení pro internetovou stránku nazvaného SharePoint(tm) Team Services. To umožní snadno vytvořit internetový pracovní prostor pro týmy.
 • Usnadní komunikaci s ostatními, a to integrací oblíbených komunikačních nástrojů, jako je internetová e-mailová služba Hotmail(r) a MSN(r) Messenger, do aplikaceOutlook(r).
Rozšíření kanceláře mimo stolní počítač. Office XP slouží jako informační centrum, jenž umožní lidem přístup k informacím z různých míst, a to prostřednictvím následujících věcí:

 • Nabídne nové internetové služby, úzce integrované přímo do Office za účelem zvýšení hodnoty Office.
 • Umožní uživatelům přístup k informacím Office z Internetu a rovněž nabídne snadnou synchronizaci dat s mobilními přístroji.
 • Díky zdokonaleným vyhledávacím schopnostem usnadní hledání informací, a to nejenom na konkrétním počítači, nýbrž i na sítích intranet a Internet.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama