ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
12. únor 2001 - Software

ZENworks for Servers zjednodušují a zefektivňují management systému NetWare v prostředích e-byznysu

Tisková zpráva

Společnost Novell oznámila nové funkce ve svém produktu ZENworks for Servers 2, které zjednoduší údržbu a úpravy služeb systému NetWare, což šetří administrátorům čas a zlepšuje práci koncových uživatelů. ZENworks for Servers byly původně schopny distribuovat support packy pro servery NetWare, ale nyní je dokáží též efektivně instalovat. Tato schopnost - dostupná jedině od společnosti Novell - znamená významné snížení času a nákladů pro většinu zákazníků.

"Očekáváme, že tyto funkce zkrátí implementaci našich support packů o 96 procent," vysvětluje Bruce McLeod, systémový architekt California Highway Patrol. "V současné době trávíme při instalování support packů minimálně hodinu na každém serveru NetWare. Očekáváme, že ZENworks for Servers tuto dobu zkrátí na celkem osm hodin pro celé naše rozsáhlé prostředí, a to našim správcům umožní věnovat se důležitějším úkolům."

Funkce instalace support packů pro ZENworks for Servers podporuje NetWare 4.11 a vyšší. V kombinaci se ZENworks for Desktops 3 tato nová verze dává zákazníkům řešení pro správu celé jejich sítě, které jim v rozsáhlých instalacích dokáže ušetřit miliony dolarů. Administrátoři mohou administrovat softwarové balíky nebo obrazy pracovních prostředí, instalovat je na jeden server a následně ponechat vše na funkci TED (Tiered Electronic Distribution), která zajistí distribuci obsahu na servery NetWare a servery či stanice NT a Windows 2000 v celé organizaci.

Podle analytika Neila MacDonalda z agentury Gartner Group existuje mezi zákazníky využívajícími NetWare potřeba automatizované distribuce support packů a jejich instalace. "Zákazníci, kteří tento proces automatizují, ušetří peníze a práci, která byla původně vyhrazena na časově náročnou, ale nezbytnou činnost udržování jejich serverového operačního systému v aktuálním stavu. Kromě toho zákazníci využívající automatizovanou instalaci systémových aktualizací záhy zjistí, že udržovat stejné verze support packů na všech serverech v organizaci je s touto funkcí ZENworks for Servers snazší a servery jsou navíc ve stavu přesně doporučeném dodavatelem, což v obou případech zvyšuje stabilitu těchto systémů," říká MacDonald.

"Skutečnou hodnotu této možnosti ZENworks for Servers lze měřit dvěma způsoby," říká Brad Anderson, manažer obchodní jednotky ZENworks firmy Novell. "Za prvé, ZENworks for Servers zjednodušují a urychlují instalaci support packů NetWare, což organizacím šetří peníze a čas. Za druhé, umožňuje to organizacím instalovat support packy rychleji, což zajišťuje i rychlejší využití jejich výhod."

ZENworks for Servers podporují vizi jedné Sítě a umožňují firmám distribuovat data nebo software na servery po celé Síti, a to v rámci vnitrofiremní sítě i mimo ni. Tato schopnost umožňuje firmám zareagovat na poptávku trhu po dynamickém sdílení informací se zákazníky, partnery a dodavateli. ZENworks for Servers řeší problém managementu serverů velkých sítí a na Internetu tím, že zákazníkům nabídnou několik klíčových výhod, jako je centralizovaný management založený na adresářové službě, sdílení dat mezi firmami, integraci s produktem ZENworks for Desktops, konzolu pro plný management a servery NetWare založené na politikách. Tržby za ZENworks představují více než polovinu finančního objemu 120 milionů dolarů, který Novell utržil za software pro management ve fiskálním roce 2000. Jde o jeden z nejrychleji rostoucích nových produktů Novellu pro služby Sítě; jeho prodej vzrostl meziročně o 50 procent.

Cena a dostupnost

Funkce pro instalaci support packů programu ZENworks for Servers bude pro uživatele ZENworks for Servers k dispozici zdarma. Beta-verze je nyní dostupná na adrese http://support.novell.com/beta/public. Software bude uveden v polovině března a bude možné si jej stáhnout na adrese http://www.novell.com/download.

Licence na ZENworks for Servers 2 jsou dostupné přes autorizované prodejce Novellu za 59 dolarů na uživatele. Lze též zakoupit licenci na server za 3 000 dolarů na server. Tato licence uživatelům umožňuje licencovat ZENworks for Servers na jeden server, bez ohledu na počet uživatelů, kteří přistupují ke službám, programům nebo aplikacím. Pro zákazníky licenčních programů Novellu, kteří vyžadují komplexní síťové řešení, je k dispozici sada ZENworks for Desktops/Servers za cenu 79 dolarů na uživatele.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama