ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
12. únor 2001 - Software

Nová verze Netscape s číslem 6.01

Ačkoli na poli internetových browserů je patrně dobojováno a v nejbližších letech bude dominovat Internet Explorer z dílny Microsoftu, donedávna vedoucí Netscape se nevzdává. Poslední verzi 6.0 bylo vytýkáno hodně věcí, včetně malé rychlosti a velkého množství chyb. To by měla alespoň částečně opravovat nová verze 6.01, která se minulý týden ve středu objevila na Internetu.

Šestá verze Netscapu byla uvolněna v listopadu loňského roku po více než 32 měsíčním vývoji. Všeobecný názor odborné i laické veřejnosti se shodoval v tom, že program má tolik chyb, že spíše než finální verzi připomíná předčasně uvedenou betaverzi. Tomu se nelze divit, neboť majitel Netscape, americká společnost America OnLine, vyvíjela silný tlak na co možná nejrychlejší uvedení nové verze. Přesto se v mezičase podařilo konkurenčnímu produktu Internet Explorer firmy Microsoft obsadit kolem 91% trhu.

Otázka je, kteří uživatelé budou mít o Netscape zájem, když velmi významné procento těch, kdo tento prohlížeč používali, přešlo na Internet Explorer, případně na jiné obdobné produkty. Uživatelé Internet Exploreru jsou zpravidla spokojeni, neboť od verze 4.0 výše se jedná o poměrně kvalitní browser, který v mnoha směrech převyšuje konkurenci, a uživatelé jiných prohlížečů (například finské Opery) mají dost důvodů, proč se nerozhodli pro produkt Netscape či Microsoftu. Počkejme si několik měsíců a uvidíme, kde bude Netscape se svou aktualizovanou verzí.

Netscape s pořadovým číslem šest byl patrně pro Microsoft velkou výzvou, neboť spojil prohlížeč s velkým množstvím internetového obsahu společnosti AOL. Poslední betaverze Internet Exploreru 6.0, která se dostala na veřejnost, ukázala, že Microsoft se vydal stejnou cestou, což všeobecně naznačuje, jakým směrem se bude vyvíjet oblast internetových prohlížečů.

Instalační soubor Netscape 6.01 si můžete stáhnout zde nebo zde.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama