ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
9. únor 2001 - Software

ReadPlease 2000: Program, který vám přečte text z obrazovky

Autor: Roman Porteš

Potřebujete, aby na vás nebo na vašeho psa (za předpokladu, že umí anglicky), počítač mluvil? Není nic jednoduššího. Stáhněte si ReadPlease 2000.

Jeho autor, prezident kanadské firmy MoneyTree Sofware Company McCormack, jej napsal pro svého otce, který po vážném očním onemocnění nemohl číst. A tak se začal zajímat o vhodné řešení, leč na trhu jej nic neuspokojilo. Proto potřebný program vytvořil sám tak, aby převáděl jakýkoli text do zvukové podoby.

Protože výsledek dopadl velmi dobře, začal se tomuto oboru věnovat hlouběji a když viděl, co pro jeho otce ReadPlease znamená, rozhodl se program poskytnout zdarma i ostatním.

Používají ho například zrakově postižení, němí nebo dyslektici. Hodí se však i pro běžné funkce, např. výuku angličtiny aj. Dokáže číst webové stránky, e-maily nebo jakýkoli text z obrazovky a to přirozeně znějícím hlasem, který nemá nic společného s monotónně znějícím robotickým zvukem, který známe z filmů. Je možné si vybrat mezi čtyřmi různými hlasy.

A co na to uživatelé? Jeden za všechny: "Ztratil jsem schopnost mluvit po několika mozkových mrtvicích před 12-ti lety, ale s ReadPlease mohu opět telefonovat."

A co to všechno přinese McCormackovi? Obrovskou reklamu, neboť v lednu 2000 navštívilo jeho stránky více než 60 000 návštěvníků z 95 zemí, kde upozorňuje na další tentokrát již placené produkty své společnosti, jako ReadPlease NetPro a jiné. Především proto si může dovolit uvolnit základní verzi pro širokou veřejnost. Přejme mu to, protože volný program pomůže spoustě lidí, ať už zdravotně postižených či nikoli.

Program ReadPlease 2000 i další informace o něm můžete získat na adrese http://readplease.com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama