ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
7. únor 2001 - Software

Jaké novinky přinesou MS Windows XP?

Windows XP, které jsou zatím ve stádiu betatestů, budou operačním systémem určeným pro nasazení ve firmách i v domácnostech. Jejich úkolem je tedy spojení dvou dosud paralelních platforem založených na dvou odlišných jádrech Windows 9x (Windows 95, 98, 98 SE a Me) a Windows NT (Windows NT 4.0, 2000).

Jednou z nejpodstatnějších změn by mělo být nové uživatelské rozhraní, které Microsoft velmi pečlivě utajuje. Z deklarovaných vlastností, kterými budou Windows XP disponovat, jmenujme alespoň některé:

  • Lepší komunikace - přenos hlasu a obrazu v reálném čase a sdílení aplikací by měly umožnit efektivnější komunikaci mezi uživateli používajícími tuto platformu.
  • Vylepšená mobilita - uživatelé, kteří často cestují, budou mít přístup ke svým datům a informacím kdykoli a kdekoli na světě.
  • Přístupnější nápověda a podpora - uživatelé by měli mít jednodušší přístup k lidem a zdrojům, jež jim mohou v případě potřeby pomoci.
  • Jednodušší práce s fotografiemi a videem - s Windows XP bude jednodušší vytvářet, organizovat a sdílet prakticky cokoli, co lze převést do digitální podoby.
  • Více hudby, více zábavy - Windows XP budou nabízet více pro hledání, stahování, personalizaci a přehrávání vysoce kvalitního zvukového i obrazového obsahu.
  • Snadnější propojení počítačů - sdílení informací, zařízení a internetové konektivity v rámci domácí (resp. malé podnikové sítě) by mělo být jednodušší, než kdykoli předtím.
Další podrobnosti o nových vlastnostech a funkcích by měly být uvedeny v úterý 13. února. Uvedení Windows XP je plánováno na druhé pololetí tohoto roku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama