ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
1. únor 2001 - Software

Co bude nového v Internet Exploreru 6.0?

Betaverze připravovaného MS Internet Exploreru 6.0 se, jak je ostatně zvykem u všech testovacích verzí, objevila v nepovolaných rukách. Díky tomu bylo možné stáhnout si pečlivě utajovaný prohlížeč z několika webů, proti kterým ale Microsoft velice rázně zakročil. Na serveru The-Ctrl-Alt-Del.com bylo původně možné stažení celého programu, nyní zde naleznete alespoň obrázky, podle kterých si lze udělat představu o tom, jak vlastně bude očekávaná novinka vypadat a co od ní můžete očekávat.

Poslední testovací verze nese označení 2403 a podle zjištěných informací fungovala výhradně na Windows 2000 (majitelé operačních systémů založených na jádře Windows 9x měli tentokrát smůlu).

Ze zveřejněných screenshotů je zřejmá celá řada nových vlastností, kterým dominuje především myšlenka integrace prohlížeče s internetovými službami a firemními programy. Příkladem budiž série ikonek směřujících na multimediální software Microsoftu jako je například Windows Media Player (s obdobným menu přišel ve své poslední verzi i konkurenční Netscape Navigator).

Internet Explorer 6.0 bude, kromě jiného, umožňovat zobrazení více než jednoho panelu, přičemž panely budou více uživatelsky konfigurovatelné. Další novinkou má být menu usnadňující práci s obrázky. Přes toto menu bude možné tisknout obrázek na tiskárně, odesílat jej elektronickou poštou nebo upravovat ve fotoeditoru. Další novinkou bude panel situovaný po levé straně okna, který bude obsahovat zástupce oblíbených položek a některých webů Microsoftu jako je MSNBC News, MSN Search a Encarta Enquire. Podle dostupných zpráv není možné tento panel vypnout, čímž uživatel přichází o část prostoru, který by mohl být využitý pro zobrazení webových stránek.

Internet Explorer bude ve verzi 6.0 integrován do připravovaného operačního systému Windows Whistler a bude též k dispozici samostatně, takže si jej budou moci nainstalovat i uživatelé starších verzí Windows 9x, NT i 2000. Na informace o dalších nových funkcích a rozšířeních Internet Exploreru 6.0 si budeme muset patrně počkat až do uvolnění veřejné betaverze.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama