ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
30. leden 2001 - Software

Proč Microsoft pozastavil download Internet Exploreru 5.5?

Internetový prohlížeč MS Internet Explorer patří na platformě PC zcela jednoznačně k nejpoužívanějším aplikacím. V podstatě pokaždé, když se objeví nová verze, drtivá většina uživatelů bez váhání provádí upgrade, aniž by se zajímali o to, jaké novinky přináší a jaká úskalí je mohou potkat. Možná i z tohoto důvodu velká část uživatelů Internetu používá aktuální verzi 5.5. Po následující informaci ale může většině z nich nový Explorer pořádně zhořknout.

Microsoft se totiž ve středu odpoledne rozhodl dočasně pozastavit možnost stažení MS Internet Exploreru 5.5, aniž by oznámil důvody, které ho k tomuto kroku vedly a odmítl vydat jakýkoli komentář k tomuto tématu. Místo odkazu na stažení instalačního programu se uživatelé mohli setkat pouze s hláškou informující o dočasné nedostupnosti MSIE 5.5. Dosud nepotvrzené informace se zásadně rozcházejí - objevily se zprávy o tom, že půjde o podstatný zásah do programu, naproti tomu stojí informace o tom, že důvodem ke stažení nebyla žádná bezpečnostní díra ani chyba ohrožující soukromí uživatelů.

Svým mlčením Microsoft způsobuje jediné: nejistotu mezi uživateli, kteří si již Internet Explorer 5.5 nainstalovali. Většina problémů s aplikacemi totiž Microsoft řeší pomocí tzv. "service packů", tedy balíčků, které opraví známé chyby obvykle nahrazením některých souborů jejich novější verzí. Osobně si nepamatuji na případ, kdy nějakou chybu (byť se mnohdy jednalo o skutečně vážné bezpečnostní díry) bylo nutné řešit tak radikálním krokem, jako je zastavení downloadu a přepracování samotného programu.

Dokud bude Microsoft hrát mrtvého brouka, můžeme se jen dohadovat o tom, jaké skutečnosti k tomuto rozhodnutí vedly. Jisté je jediné: asi to nebude žádná maličkost, která by se dala přejít mávnutím ruky.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama