ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
25. leden 2001 - Software

Windows Commander 4.52: Špičkový manažer opět o kus dál!

Program Windows Commander úspěšně navazuje na tradici diskových manažerů oblíbených především v době, kdy počítačům vládl textový operační systém MS DOS. Velké oblibě se tehdy těšil především Norton Commander, Volkov Commander a u nás český manažer M602 pocházející z dílny patrně nejúspěšnější softwarové společnosti u nás Software602.

Když se objevilo grafické rozhraní v podobě prvních Windows, zvolil Microsoft vlastní program pro práci se soubory a adresáři (později složkami), který se s nástupem Windows 95 transformoval v silně myšoidního Průzkumníka. Další vývoj pak směřoval k integraci Průzkumníka s internetovým prohlížečem, což přineslo celou řadu zajímavých rozšíření, nicméně uživatelům, kteří si zvykli na ovládání Commanderů, nevyhovoval odlišný a mnohdy komplikovanější způsob práce.

Vývojáři diskových manažerů naštěstí celkem rychle pochopili, že jejich software najde uplatnění i ve Windows a zaměřili se na tento operační systém. Jedním z prvních byl Symantec, jehož Norton Commander je sice poměrně zdařilý, ale v současné době se zdá, že mu tak trochu ujíždí vlak. Patrně nejdál se zatím dostal Windows Commander, který přinesl prakticky vše, co uživatel potřebuje ke své práci. Postupem času přibývala stále další a další vylepšení a dá se říci, že nyní je Windows Commander jakýmsi "balíkem software", který alternuje přehrávač multimédií souborů, FTP klienta, laplink, komprimační programy a celou řadu dalších aplikací.

Po více než půlroční pauze se autor Windows Commanderu Christian Ghisler rozhodl přidat několik dalších vylepšení a vznikla verze 4.52. Novinky sice nejsou extrémně důležité, ale někomu mohou přijít vhod:

  • Zobrazení Unicode a HTML (jako prostý text) souborů v prohlížeči
  • Vyhledávání v Unicode a hexadecimálním kódu
  • Tisk adresářové struktury
  • Další drobná vylepšení v hromadném přejmenování souborů a synchronizaci
Pokud používáte verzi 4.50 nebo 4.51, nemá upgrade na Windows Commander 4.52 příliš velký smysl. Jestliže ale patříte k uživatelům, kteří chtějí mít vždy nejnovější software, pak vám určitě Windows Commander 4.52 nesmí chybět.

Instalační program si můžete stáhnout zde nebo zde (velikost: 1,26 MB).

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama