ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
10. leden 2001 - Software

Nový build Windows Whistler bude zabezpečen proti pirátům

Zatímco ve světě alternativních operačních systémů je v současnosti nejžhavější novinkou nové jádro Linuxu 2.4, dominantní výrobce Microsoft zatím pracuje na nástupci Windows 2000, který je vyvíjen pod kódovým jménem Whistler.

Podle informací od betatesterů byl ve čtvrtek uvolněn další build s číslem 2410. Novinky jsou především ve vyladění uživatelského rozhraní, součástí systému bude Internet Explorer ve verzi 6.0 a zajímavostí je také integrace kódu, který by měl zabránit nelegálnímu kopírování. Tato technologie nazývaná jako "Microsoft Product Activation for Windows," je podobná průvodci Office Activation, kterého mohou znát uživatelé poslední verze kancelářského balíku MS Office. Podstatou tohoto systému je licenční číslo, které bude fungovat pouze na jednom určitém počítači, čímž by se mělo zamezit šíření nelegálních kopií. Během instalace je vygenerováno jedinečné číslo závisející na určitých hardwarových komponentách. Na základě tohoto čísla a čísla produktu uživatel obdrží aktivační kód, který bude možné použít pouze pro danou kopii Windows na daném počítači. Podobná technologie bude použita i v příští verzi kancelářského balíku Office 10 a vývojářského studia Visual Studio .Net.

Whistler bude první operační systém založený na stávajícím jádře Windows NT, který bude určen pro všechny zákazníky. Spektrum verzí bude začínat 32-bitovou variantou určenou pro nasazení v osobních počítačích, na druhém konci pak bude 64-bitová verze označovaná jako "data center". Uvedení Windows Whistler pro osobní počítače a servery je očekáváno ještě před koncem tohoto roku.

První betaverze Whistleru byla uvolněna koncem října loňského roku, druhá beta je pak očekávána během února.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama