ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
15. prosinec 2000 - Software

Internet Slideshow: Příjemný prográmek pro surfování po Internetu

Ikona programuŘada uživatelů tráví čas při ranní kávě návštěvou svých oblíbených webových zpravodajství. Ve většině případů spočívá tento proces v postupném procházení položek uložených v oblíbených odkazech nebo bookmarcích, což ale není zrovna nejpohodlnější způsob. Dnes vám představíme malou a jednoduchou aplikaci, která může výrazně zjednodušit návštěvu pravidelně sledovaných webů. Již název Internet Slideshow naznačuje, jakým způsobem tento program funguje.

Instalace je jednoduchá: stačí rozbalit stažený soubor a spustit Setup.exe. Jediné, co budete potřebovat je zhruba čtvrt megabajtu volného místa na pevném disku a runtime knihovny Visual Basicu 6.0.

Přidávání odkazů do seznamuPo spuštění se zobrazí sympaticky vyhlížející okno s minimem ovládacích prvků. První, co budete muset udělat, je nastavení stránek, které chcete zařadit do seznamu. Program disponuje třemi kategoriemi, do nichž si můžete přidat až šedesát odkazů. Kategorie, které jsou po instalaci nazvány Software, News a Personal, si můžete dle libosti přejmenovat. Přidání odkazů do některé z kategorií spočívá v zadání jména, adresy a stisknutí tlačítka Add to list. Pořadí odkazů v seznamu lze měnit podobným způsobem, na jaká jsou zvyklí uživatelé přehrávačů s podporou playlistů - prostě odznačíte odkaz, který chcete přesunout a stisknete šipku ukazující odpovídajícím směrem. Za nevýhodu považuji možnost smazání celého seznamu tlačítkem Clear bez jakéhokoli potvrzujícího dotazu - během vteřiny tak můžete přijít o celou pracně budovanou sbírku.

Po naplnění sbírky odkazů můžete začít program používat. K ranní kávě tak místo oblíbených položek otevřete Internet Slideshow, vyberete kategorii stránek, které chcete navštívit a postupně procházíte jednu za druhou pouhým stiskem tlačítka Next (chcete-li se vrátit zpět, nechybí pochopitelně tlačítko Back). Přejít z jednoho webu na jiný lze také výběrem z roletkového menu v levé části okna.

Aplikace se také umí minimalizovat do ikony v System Tray, takže nepřekáží ostatním programům, přičemž veškeré její funkce jsou snadno přístupné přes pravé tlačítko myši. Volitelně lze nastavit implicitní spouštění aplikace právě v tomto tvaru.

Zajímavá je také funkce AutoCapture, která zachycuje, bez ohledu na použitý prohlížeč a verzi operačního systému, všechny adresy zkopírované do schránky a zařazuje je do seznamu právě aktivní kategorie. Uživatel tak kromě ručního zadávání jednotlivých webů může naplnit seznam i tak, že po zapnutí této funkce postupně zkopíruje ze svých oblíbených položek všechny odkazy, které chce pravidelně navštěvovat.

Okno programuPro koho je tento program určen? Především pro uživatele, kteří pravidelně v určitých periodách navštěvují tutéž sérii webů - například počítačové zpravodajství, denní zprávy, měsíčně aktualizované stránky atp.. Internet Slideshow není žádnou převratnou novinkou, která by zásadním způsobem změnila návyky internetových uživatelů, nicméně jedná se o velmi praktické vylepšení, které v internetových browserech výrazně chybí. Třeba se v příštích verzích webových prohlížečů dočkáme nějaké podobné funkce, ovšem zatím budete muset vystačit s tímto programem.

Autor zvolil velice zajímavou licenční politiku - pokud se vám bude program líbit, měli byste mu v obálce zaslat nejmenší papírovou bankovku používanou v zemi, kde žijete (v případě Česka tedy padesátikorunu).

Licence: "Begware"
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, Runtime VB6
Webová stránka: publish.uwo.ca~dvanders/Slideshow.html
Download, velikost: 184 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama