ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
12. prosinec 2000 - Software

Quick Zip 1.70: ZIPujte zadarmo!

Ikona programuKomprimačních programů schopných pracovat s archivy ZIP je celá řada - z nejznámějších jmenujme například WinZIP nebo WinRAR. Nevýhodou je, že za většinu z nich je nutné platit registrační poplatek v řádu desítek dolarů. Příjemnou výjimkou je Quick Zip, jehož verzi 1.70 jsme důkladně otestovali a samozřejmě se s vámi podělíme o získané dojmy.

Program je vyvíjen Josephem Leungem v jazyce Delphi5 již od října loňského roku a postupně prošel několika updaty, z nichž poslední přinesl například možnost práce s archivy ACE, přepracovaný vzhled dialogů, integrovaný prohlížeč HTML a přehrávač MP3 souborů.

Již při instalaci si můžete zvolit, zda chcete Quick Zip asociovat s archivy typu ACE, ARJ, CAB, LHA, LZH, RAR, TAR, TGZ, GZ a Z, díky čemuž budete moci s těmito soubory pracovat v jakémkoli prostředí a navíc získáte přístup k vybraným funkcím přes pravé tlačítko myši.

Ze základních funkcí, které u kvalitního software této řady nemohou chybět, jmenujme například extrahování archivů, přidávání a mazání souborů do/z archivu, testování zkomprimovaných souborů nebo vytváření samorozbalovacích archivů včetně konverze z již existujícího ZIPu do spustitelného souboru EXE.

Velmi šikovným rozšířením je například integrovaný e-mailový klient umožňující posílání vytvořených archivů elektronickou poštou, oprava poškozených souborů ZIP, rozdělování velkých archivů na diskety nebo tisk obsahu souboru na tiskárně.

Okno programuSamotné okno programu se v mnoha směrech podobá aplikaci MS Outlook. Po levé straně jsou do čtyř skupin přehledně roztříděné všechny potřebné funkce. Právě toto rozdělení do kategorií dodává Quick Zipu skutečně přehledné rozhraní ve kterém není žádný problém najít tu kterou funkci. K přehlednosti navíc přispívají velice nápaditě volené ikony, škoda jen, že autor neopatřil program bublinkovou nápovědou. Pokud by vám nevyhovovalo implicitní barevné provedení, není problém si ve vlastnostech programu nastavit vlastní.

Funkce, kterou jsem nenašel v žádném jiném komprimačním programu, je tzv. "dávková komprese" (batch zipping) umožňující současné zkomprimování více souborů v jedné složce, přičemž každý soubor je zkomprimován do vlastního archivu.

Hlavní část okna pak patří výčtu souborů obsažených v archivu, kde najdete veškeré dostupné informace jako je jméno, typ, původní velikost, datum a čas vytvoření, velikost po kompresi, kompresní poměr a CRC.

To nejlepší jsme si nechali na konec - program můžete vybavit českým rozhraním, které lze stáhnout ze stránek http://cestiny.polis.cz.

Celkově zhodnoceno je Quick Zip velice dobrou alternativou známých archivačních programů. Nabízí velice příjemné rozhraní, disponuje všemi potřebnými funkcemi a má celou řadu výhod počínaje českým rozhraním a konče tím, že je úplně zadarmo.

Minimální požadavky:
Operační systém: Windows 95/98/Me/NT/2000
Paměť: 64 MB RAM
Pevný disk: 4 MB volného místa
Licence: freeware
Webová stránka: www.geocities.com/lycj/
Download, velikost: 2,34 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama