ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
3. listopad 2000 - Software

Microsoft uvolnil testovací verzi Windows Whistler

Microsoft v úterý uvolnil první testovací verzi svého příštího operačního systému Windows Whistler, která bude následovníkem jak systémů založených na Windows 9x, tak i Windows NT/2000.

V současné době má Microsoft dva operační systémy: Windows Me (což jsou v podstatě vylepšené Windows 98) určené pro nasazení v domácnostech a Windows 2000, které najdou uplatnění v pracovních stanicích, serverech a firemních sítích. Whistler sice bude vycházet z Windows 2000, ovšem bude muset nabídnout podporu aplikací, které používají běžní uživatelé, jako jsou hry a další.

Testovací verzi si může zatím z webu MSDN stáhnout 200'000 vývojářů a obchodních partnerů. Očekává se, že pro běžné zákazníky bude Whistler dostupný od druhého pololetí příštího roku.

Microsoft zatím pečlivě tají podrobnosti o tom, co přinese Whistler za novinky. Ti, kdož měli šanci si nové Windows vyzkoušet ale hovoří o tom, že Whistler je více než pouhý upgrade Windows 98 a změny se prý dotkly jak uživatelského rozhraní, tak i samotného systému. Podle všeho to tedy vypadá, že Windows Whistler budou skutečně novou verzí, na rozdíl od Windows 98 Second Edition a Windows Millennium Edition, které se od Windows 98 liší jen v několika detailech a aplikací záplat.

Whistler bude existovat v několika verzích, přičemž největší zájem bude patrně o verzi pro běžné zákazníky. Ta sice bude vycházet z jádra Windows 2000, ovšem můžeme počítat s větší kompatibilitou, lepší stabilitou a jednodušší správou.

Na druhém konci nabídky pak bude 64bitová verze určená pro nasazení v serverech, která má za cíl konkurovat systémům Unix.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama