ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
27. říjen 2000 - Software

Microsoft uvolnil nový MSN Explorer

Podle předpokladů uvedl Microsoft ve středu nejnovější verzi svého MSN Exploreru. Jedná se o produkt založený na MS Internet Exploreru přinášející pohled na plánovanou technologii .NET, která bude postupně zaváděna do většiny "microsoftích" produktů. Konkurencí zejména ve Spojených státech bude internetový software od AOLu, který má silnou základnu skládající se ze 25 milionů klientů. Jako odpověď uvedla společnost America OnLine ve stejný den novou verzi svého klientského software, ovšem cílem nového MSN Exploreru je právě přetažení uživatelů AOLu, což jistě nebude jednoduchý úkol.

MSN Explorer je poměrně zajímavý produkt, který nabízí na jednom místě několik programů - například browser, e-mailového klienta a program pro komunikaci v reálném čase. Řada nastavení se ukládá přímo na Internet, což je na jednu stranu výhodné, neboť můžete například pracovat se svým e-mailem kdekoli na světě, ovšem na druhou stranu to může být nepříjemné uživatelům, kteří mají rádi své soukromí.

Nová verze MSN Exploreru umožňuje lepší konfigurovatelnost, další zjednodušení ovládání a vylepšené uživatelské rozhraní. Na rozdíl od AOLu, který ve svém softwaru používá celou řadu oken, integruje MSN Explorer všechny součásti do jediného okna, což některým uživatelům vyhovuje.

Je otázkou, zda je MSN Explorer skutečně nejlepším řešením pro budoucnost, nebo zda jde pouze o způsob, jakým se Microsoft snaží zákazníkům vnutit své nepříliš úspěšné produkty a služby jako je chatovací software MSN Messenger nebo používání mailu na HotMail.com. Pro úplné začátečníky je možná takové řešení dobré, protože nemusí hledat kde si zřídí schránku nebo program pro online komunikaci s přáteli, ale ten, kdo vyžaduje možnost svobodné volby, jistě MSN Explorer neocení.

Podobné je to s neustálým "zjednodušováním" programů - opět jde o užitečnou iniciativu především pro začátečníky, ovšem podívá-li se zkušený uživatel například na Windows Millennium Edition, musí nabýt dojmu, že z něj tento operační systém svými hláškami, radami a doporučeními dělá úplného blbce. Kdyby to alespoň šlo nějak vypnout...

Pokud si chcete nový MSN Explorer vyzkoušet, můžete si jej stáhnout na http://explorer.msn.com/. Podle mého názoru to ale není nic moc.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama