ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
6. říjen 2000 - Software

Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition se představuje

Tisková zpráva

Symantec koncem září oznámil produkt Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition, komplexní nástroj z oblasti správy počítačů, který administrátorům poskytuje flexibilní řešení pro distribuci operačního systému, aplikačního software, nasazování nového hardware a obnovu provozu po výpadcích. Symantec Ghost 6.5, u něhož je právě očekáváno přidělení certifikačního loga pro MS Windows 2000, bude nástrojem, jehož volba velmi usnadní přechod k tomuto operačnímu systému."Symantec Ghost 6.5 Enterprise zjednodušuje IT administrátorům distribuci software a odstraňuje potíže při údržbě systému," řekla Gail Hamilton, senior vice president, Enterprise Solutions Divison, Symantec Corporation. "Administrátoři mají nyní nástroj s jednoduchým rozhraním, se kterým spravují svůj systém - a to přes celé podnikové síťové, včetně prostředí mobilních počítačů."

Zlepšené nástroje centrální správy pro administrátory

Symantec Ghost 6.5 přináší víceré nové vlastnosti, navržené tak, aby administrátorům poskytovaly o jejich podnikovém prostředí co nejvíce dostupných informací:

 • Ghost AutoInstall: nová utilita navržená pro klonování obrazů specifických aplikací a rozdílových změn jak v síťovém prostředí, tak i na vzdálené počítače. Tato přednost řešení Symantec Ghost automatizuje distribuci software, jeho instalaci a konfiguraci přes síťové prostředí nebo prostředí mobilních počítačů. Ghost AutoInstall také správcům umožňuje instalovat softwarové balíky, případně provádět na dálku konfigurační změny i na nepřipojených počítačích. Poskytuje propracované editační nástroje pro úpravy aplikačních instalačních balíků, plánování instalací v síti a vytváření sestav o jejich průběhu. A navíc, Ghost AutoInstall je také schopen replikovat instalační balíky Microsoft Software Installations (MSI), které se stávají de facto standardem pro instalaci takových produktů, jako je Microsoft Office 2000.
 • Průvodce konzolí: poskytuje jednoduše zvládnutelné rozhraní, které administrátory provádí běžnými úkoly klonování.
 • Utilita pro audit licencí: poskytuje správcům prostředky pro určení počtu těch licencí programu Symantec Ghost , které již jsou využity v síti. To zvyšuje přehled správců o disponibilních licencích a usnadňuje jim plánování včasných rozšiřování jejich počtu spolu s růstem sítě.
 • Ghost konzole: Přímo pomocí konzole lze nyní zobrazit obsah souboru s obrazem disku a přečíst si zprávy o stavu, které indikují, zda je PC připraveno pro klonování. Ghost konzole umožňuje souběžné provádění rutinních úkolů a dovoluje, aby tyto úkoly byly okamžitě vykonány, naplánovány nebo zadány z příkazového řádku DOS. Administrátor může vzdáleně zapnout počítač, jehož základní deska a síťová karta podporuje funkce Wake on LAN, poslat soubor s obrazem na počítač nebo ho z něho sejmout, zavést na počítač instalační balík AutoInstall nebo provést rozdílové změny konfigurace, zaslat prostý soubor nebo spustitelný soubor pomocí Unicast podpory, poslat klientovi povinný příkaz, kterým se zde spustí soubor nebo aplikace, případně klientský počítač vypnout.
 • Podpora Unicast: umožňuje rychlejší snímání obrazů z jednoho počítače do druhého a jejich ukládání (případně klonování počítače z již uloženého obrazu) v prostředí peer-to-peer IP sítí.
 • Podpora pro Microsoft Remote Installation Services (RIS) a 3Com DynamicAccess Boot Services: zjednodušuje zavádění nových PC tím, že odstraňuje potřebu obcházet pracovní stanice se zaváděcími disky. Ghost 6.5 poskytuje možnost, ve spojení s Microsoft RIS, vytvářet a nasazovat zaváděcí balíky RIS Boot Package na jakýkoliv PXE kompatibilní počítač. Nyní je Ghost 6.5 schopen, díky integraci s 3Com DynamicAccess Boot Services, využít výhod 3Com technologie pro přípravu zavádění operačních systémů k tomu, aby provedl instalace operačních systémů, aplikací a jejich aktualizací, jakož i k tomu, aby provedl plnou obnovu systému v případě výpadku.
 • LiveUpdate: vícekráte nezávislými odborníky oceněná utilita společnosti Symantec pro automatickou aktualizaci samotného řešení Symantec Ghost jak na straně serveru, tak i na straně klienta.

  Dostupnost

  Řešení Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition je nyní dostupné v celosvětové síti distributorů a prodejců Symantec. Pro více informací o možnosti nákupu Symantec Ghost 6.5 volejte na číslo 00420-2-44026112. Pro stažení testovací verze produktu navštivte stránku www.symantec.com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama