ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
3. říjen 2000 - Software

Stáhněte si DirectX 8.0 build 183!

Microsoft DirectX 8 je nová verze knihoven pro multimédia a hry, která bude zásadním upgradem s mnoha novinkami, jež se dotknou všech komponent, včetně dlouho očekávané podpory pro Visual Basic.

DirectX se skládá z několika modulů:

  • DirectDraw pro 2D grafiku
  • Direct3D pro 3D grafiku
  • DirectX Audio pro hudbu a přehrávání zvukových efektů
  • DirectPlay pro podporu herních zařízení pro více hráčů
V DirectX 8.0 došlo k integraci DirectDraw do Direct3D, čímž bylo dosaženo podstatného zjednodušení inicializace této aplikace, zlepšení výkonu a snížení velikosti obsazené paměti. Nová grafická rozšíření obsahují, kromě jiného, hardwarové stínovací a morfovací techniky, anti-aliasing pro celou scénu a především budou kompatibilní s naprostou většinou 3D vývojových nástrojů.

Ve zvukové části DirectX došlo ke sloučení DirectMusic a DirectSound do jediné jednotky označované jako DirectX Audio. Kromě nových zvukových efektů umožní toto spojení patrně nejzásadnější změnu, kterou bude podpora audio skriptingu, kterého se dožadovali programátoři her.

Rozhraní DirectPlay přinese další řadu rozšíření, mezi nimiž je nejdůležitější DirectPlay Voice umožňující přenos hlasové komunikace mezi jednotlivými hráči připojenými do sítě během hry. DirectPlay Voice bude podporovat několik síťových topologií včetně nejčastěji používaných peer to peer a klient-server.

Za jednu z nejdůležitějších změn je ale považována podpora pro Visual Basic, což umožní programátorům mnohem snadněji využívat všechna 3D zařízení. Beta zatím obsahuje pouze základní podporu Visual Basicu, ovšem ve finální verzi se programátoři mohou těšit na přístup k většině rozšíření rozhraní DirectX 8.0.

Chtěli byste si vyzkoušet, jak funguje poslední verze DirectX 8.0, jejíž oficiální uvedení se teprve připravuje? Díky Internetu to není žádný problém - vždy se totiž najde "dobrák", který, ač mu to testerská smlouva s Microsoftem jistě neumožňuje, dá k dispozici betaverzi, jež není určena pro veřejnost. Předem je samozřejmě nutné upozornit na skutečnost, že se jedná pouze o betaverzi, která může obsahovat více či méně známé chyby, takže veškerá rizika s instalací těchto programů na váš počítač si nesete sami.

Stáhnout verzi pro Windows 98 a Me
Stáhnout verzi pro Windows 2000

Upozornění: odkazy vedou mimo tento server, takže za jejich funkčnost a dostupnost nemůžeme ručit.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama