ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
23. leden 2001 - Internet

Hackeři napadli americké, britské a australské vládní weby

Skupina hackerů napadla tento víkend na americké, britské a australské vládní a armádní weby. Informoval o tom server Attrition.org monitorující hackerské útoky.

Jednalo se o jeden z nejrozsáhlejších systematických útoků na vládní internetové servery. Hackeři nahradili úvodní stránky napadených webů svým logem a textem "presents... the largest .gov and .mil mass defacement in the history of mankind."

Podle Paula Rogerse, bezpečnostního poradce společnosti MIS Corporate Defence, se jednalo o velmi dobře naplánovaný útok. "Všechny britské weby běžely na Windows NT a IIS a byly umístěné na serverech poskytovatelů připojení - což pochopitelně přináší otázku, kdo je zodpovědný za zabezpečení hostujících stránek," řekl Rogers, který dále doplnil, že všechny ostatní weby běžely na podobné konfiguraci s IIS4. "Není tak těžké získat seznam vládních serverů a zjistit jejich slabá místa pomocí automatických skenerů," dodal.

Podezření, že šlo o organizovaný útok, potvrzuje nejen skutečnost, že na všech napadených webech byl vystaven stejný text, ale i fakt, že ačkoli byly weby ve třech různých zemích v rozdílných časových pásmech, došlo k jejich napadení ve stejném čase v průběhu asi 15 minut. Předpokládá se, že jde o skupinu hackerů, která v minulosti změnila stránky čínských, kuvajtských, rumunských a vietnamských vládních organizací.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama