ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
22. leden 2001 - Internet

Novinky z AltaVisty

Před několika lety jeden z nejúspěšnějších vyhledávačů, dnes společnost, která musí provádět velké změny proto, aby přežila. Řeč je o AltaVistě, která se nejprve z klasického a velice oblíbeného vyhledávače transformovala na portál, aby později zjistila, že tato cesta není dobrá a vrátila se zpátky ke svým kořenům.

Jednou z nejradikálnějších změn je plánované propuštění dvou stovek zaměstnanců, což je zhruba čtvrtina z celkového počtu. Cílem tohoto kroku je zachování výše nákladů, jež budou sníženy právě snížením počtu zaměstnanců. Nejde o první propouštění v historii této společnosti - v uplynulém roce byl počet zaměstnanců snižován již dvakrát.

AltaVista podlehla módnímu trendu portálů a přeměnila mezi uživateli velice oblíbený vyhledávač na portál. Tímto krokem ale ztratila celou řadu uživatelů, kteří se rozptýlili mezi ostatní portály a tím začaly klesat i její příjmy z reklamy. Po úspěšném nástupu vyhledávacích serverů jako je AllTheWeb nebo dnes nejpopulárnější Google, které se prosadily nikoli širokou paletou služeb, ale kvalitním a rychlým vyhledáváním, přehodnotili představitelé AltaVisty své plány a rozhodli se ke zpětné přeměně na vyhledávač.

Zásadní otázka zní, zda uživatelé budou mít zájem o návrat, neboť konkurence mezi vyhledávacími servery je velice ostrá a bude velice těžké získat v tomto segmentu výraznější podíl na úkor ostatních.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama