ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
20. listopad 2000 - Internet

Kdo je nejlepší na českém Internetu

Takřka tradiční audit návštěvnosti českých internetových serverů zpracovávaný společností Taylor Nelson Sofres přinesl své výsledky za měsíc říjen. Některá zajímavá fakta přináší vydaná tisková zpráva:

V říjnu bylo auditováno celkem 118 jednotlivých serverů, 10 packů a 4 reklamní systémy v top-level doméně CZ. Oproti září přibylo 9 nových serverů.

Celkem bylo zaznamenáno více než 552 mil. platných shlédnutých stran u auditovaných serverů a packů; u reklamních systémů více než 438 mil. shlédnutí reklamy.

Celkově můžeme v říjnu 2000 hovořit o jednoznačném nárůstu provozu na většině auditovaných serverů. Z tohoto pohledu auditor ponechává prostor pro komentáře otevřený a omezuje se na záležitosti technického rázu a několik vysvětlujících poznámek u zásadních záležitostí.

V rámci zkvalitňování služeb iAuditu byl tento měsíc položen zvýšený důraz na dodržení uzávěrky a termínu publikace sumární zprávy. Výsledky serverů, jejichž log soubory a seznamy případných změn auditor neobdržel ve stanoveném termínu (včetně jisté tolerance do šestého dne v měsíci) nejsou v sumární zprávě uvedeny a budou publikovány až v revizní zprávě 20. listopadu.

Z tohoto důvodu nejsou uvedeny výsledky serverů Atlas, iDnes, Žena-in. Výsledky World Online nejsou uvedeny, protože vzhledem k neočekávanému nárůstu UIP a PV se společnost World Online rozhodla prověřit jeho možné příčiny a výsledky říjnového iAuditu nepublikovat. Výsledek serveru Meteopress.cz je ovlivněn tím, že od 24.10. do konce měsíce byla v důsledku změny provozovatele a přeregistrace domény u Nic.cz z nepřístupný (od počátku listopadu je server opět ve veřejném provozu).

V zářijových datech zaujal prudký nárůst provozu na serveru Lidovky - provoz zde stále roste, ale jak se dalo očekávat, pomalejším tempem. V datech říjnových spíše zaujme výrazně zvýšený počet zobrazených stran na portálu Centrum. Před dalšími interpretacemi je třeba upozornit na zařazení Xchatu do výsledku Centra, tím může být tento skok mezi zářijovýma říjnovým výsledkem ovlivněn.

Obecné trendy odpovídají zjištěním z výsledků za září; jak již bylo zmíněno, provoz na většině sledovaných serverů dále rostl. Vzrostl také počet reklamních bannerů zobrazených auditovanými reklamními systémy.

V redakci jsme se opět podívali na to, jak si jednotlivé servery vedly podle počtu unikátních IP adres za den. Na první příčce se umístil Seznam.cz s 56'969 UIP/d, druhé díky absenci Atlasu.cz skončilo Centrum.cz s 25'235 UIP/d a třetí příčka patřila freemailovému serveru Post.cz za 18'546 UIP/d.

Pravidelně také sledujeme dění v oblasti technicky zaměřených serverů, kde i tentokrát jednoznačně vévodí Mobil Server s 10'550 UIP/d, druhé skončilo zpravodajství ze světa informačních technologií pod hlavičkou Computer Pressu Živě s 7'132 UIP/d a třetí poněkud všeobecnější, nicméně z převážné části stále ještě technický Svět Namodro, který se může pochlubit 5'255 UIP/d.

V reklamních systémech s přehledem zvítězil Billboard (jehož reklamu můžete vidět i na stránkách 1. PC Revue!) se skoro 91 tisíci UIP/d, druhý byl Mr. Linx, který dosáhl necelých 63 tisíc UIP/d, třetí pak reklama Seznamu s více než 57 tisíci UIP.

Podrobné výsledky iAuditu si můžete stáhnout ze stránek www.i-audit.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama