ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
24. říjen 2000 - Internet

Chcete "špehovat" český Internet? WebSpy.cz je tu pro vás!

Chcete vědět o všem, co se kde šustne a nemáte rádi pocit, že vám unikla nějaká důležitá Informace? Na Internetu se denně objevuje celá řada zajímavých zpráv z nejrůznějších oborů, takže pro běžného uživatele připojujícího se klasickou komutovanou linkou může být časově i finančně náročné navštívit všechny oblíbené servery jen proto, aby zjistil, co je na kterém z nich nového (obzvláště zjistí-li, že čekal zcela zbytečně na načtení stránky, protože na daném serveru není nového nic). Chtělo by to nějaký centrální zdroj, který by na jediném zveřejňoval nové články z co největšího počtu zdrojů společně s krátkými anotacemi. Pokud by vás nějaký článek zaujal, mohli byste si jej po kliknutí myší přečíst v celém znění. Takový server již na českém Internetu máme - jmenuje se WebSpy a funguje přesně tak, jak jsme si načrtli v našem modelovém příkladu. Ze strany uživatele tedy stačí pouze jednou denně navštívit tyto stránky a během okamžiku máte přehled o tom, co se na kterém serveru objevilo nového.

Ze strany provozovatele, který chce, aby byly jeho stránky z WebSpy linkovány, stačí jediné - domluvit se na formátu a umístění souboru, ve kterém budou obsaženy informace o nejnovějších článcích. WebSpy si pak v pravidelných intervalech kontroluje, zda se v seznamu proti poslední kontrole neobjevily nějaké novinky a v případě že ano, zařadí tyto články do své databáze. Důležité je, že WebSpy nepřebírá celé články, ale pouze jejich adresy a anotace, takže nepřijdete o své návštěvníky, a naopak máte šanci získat nové.

Do tohoto systému se zapojila i 1. PC Revue! a nutno uznat, že na tomto kroku získal jak náš časopis (denně z WebSpy přichází zhruba 5% celkového počtu návštěvníků), tak také čtenáři, kteří mohou snadno najít všechny nové články společně s aktualitami z jiných podobně zaměřených serverů.

Celkově lze WebSpy hodnotit jako zajímavý a užitečný projekt, který na našem Internetu citelně chyběl. Z oboru informačních technologií jsou zde zastoupeny všechny významné servery včetně Živě, Světa Namodro, Softwarových Novin a dalších, takže místo úmorného procházení několika úvodních stránek můžete mít k ranní kávě přichystáno vše podstatné na jediné adrese.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama