ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
11. prosinec 2000 - Hardware

Hitachi uvádí Web pad s Transmetou

Ačkoli procesory Crusoe vyráběné společností Transmeta v poslední době ztratily díky aféře s výrobní chybou podstatnou část svého lesku, neobrátili se k nim zády všichni výrobci hardware. Jedním z těch, kteří zůstali Transmetě věrni je společnost Hitachi, která v Japonsku uvedla přenosné zařízení s dotykovou obrazovkou, které umožní uživatelům přístup k Internetu a elektronické poště.

Novinka nese název Flora-ie 55mi a předpokládá se, že další zemí, ve které se bude prodávat, budou Spojené státy. Hitachi navrhlo svůj Web pad s jednoduchým uživatelským rozhraním, barevným displejem a dotykovým perem, které umožní uživateli pracovat v příjemném grafickém prostředí. Stisknutím jednoho z přídavných tlačítek se lze snadno připojit k Internetu nebo elektronické poště, přičemž připojení je možné realizovat buď modemem, bezdrátově přes lokální síť, nebo přes mobilní telefon.

Osazení Flory-ie 55m procesorem Crusoe na 400 MHz není žádným překvapením - ostatně podobné zařízení se stejným procesorem začal již před delší dobou připravovat jeden z nejvýznamnějších dodavatelů počítačů na americkém trhu Gateway (jeho produkt bude mít procesor Transmeta Crusoe TM 3000 a mobilní verzi operačního systému Linux). Web pad bude osazen 128 MB paměti ROM, kde bude uložen operační systém a aplikace a nebude tak potřebovat žádný pevný disk.

Možná se v krátké době dočkáme nástupu skutečně kapesních počítačů, které umožní připojení k Internetu kdykoli a především kdekoli na světě. Není to příjemná představa, přečíst si například ráno při cestě do práce nejnovější aktuality z našeho zpravodajství?

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama