ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
31. říjen 2000 - Hardware

Compaq Armada - další notebook, kterému mohou vyhořet baterie

Společnost Compaq v pátek oznámila, že bude z důvodu přehřívání stahovat kolem 55 tisíc baterií, které se prodávaly společně se dvěma modelovými řadami notebooků. Konkrétně se jedná o notebooky Armada E500 a Armada V300, ovšem vadné baterie byly prodávány i samostatně. Baterie se za jistých okolností mohou zkratovat přičemž dojde k přehřátí, doutnání a v krajním případě dokonce i vzplanutí. Tiskový mluvčí Compaqu oznámil, že zatím byly zaznamenány pouze dva případy, kdy došlo ke zkratu baterií.

Vadné baterie byly vyrobeny firmou Sony mezi 2. červnem a 10. červencem tohoto roku, přičemž o jejich potenciálním nebezpečí se Compaq dozvěděl až v srpnu, kdy jeden z uživatel oznámil první problém s baterií. Compaq kontaktoval výrobce, který potvrdil, že problém skutečně existuje. Konkrétně se jedná o baterie se sériovými čísly TCGK 00001-10500, TCGK 20001-21800, TCGK 40001-83100 a TCHK 40001-44700 (sériové číslo najdete na bílém štítku na pravé straně konektoru). Společnost varovala uživatele s tím, že by do vyřešení problému měli přestat používat své notebooky a zjistit si informace o tomto problému na stránce http://www.compaq.com/products/notebooks/batteryrecall.

Jako omluvu dostane každý zákazník, kterého se problém týká, za vadnou baterii dvě nové - takové řešení je celkem adekvátní satisfakcí za způsobené potenciální nebezpečí.

V první polovině října se podobná událost dotkla Dellu, který musel z podobných důvodů stáhnout 27 tisíc baterií. Tenkrát byla na vině společnost Sanyo, která pro Dell baterie vyrobila.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama