ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
25. říjen 2000 - Hardware

3D obrazovka pro vaše 3D hry

VisionStationTřetí rozměr se pomalu ale jistě usidluje i v počítačové sféře. Zatímco dříve vystačily počítačové hry s obyčejným reproduktorkem uvnitř skříně, který nebyl schopný vydávat nic více, než velmi prosté zvuky, dnes se již můžete obložit soustavou reprobeden, která umí emulovat skutečně trojrozměrný zvuk. Obraz zatím zůstával trochu pozadu a uživatelé se museli spokojit s koukáním na obyčejný monitor. I to se ale možná brzy změní - důkazem budiž projekt VisionStation vyvíjený společností Elumens. Tato parabolická obrazovka nabízí skutečně 3D prostor v úhlu 180 stupňů, čímž výrazně posouvá hranice současných monitorů.

Rozlišení je omezeno na 1024x768 pixelů, což možná bude některým hráčům počítačových her připadat nedostatečné a zanedbatelná není ani váha, která činí 150 liber (cca. 68 kg!).

Pokud se rozhodnete pro koupi tohoto výstřelku moderní techniky, připravte se také na ne zrovna lidovou cenu. Je pravděpodobné, že pokud se tento model ujme, budou ceny postupně klesat, takže nakonec možná za pár let budeme všichni sedět u počítačů s hlavou strčenou v půlkulaté obrazovce.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama