ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
11. říjen 2000 - Hardware

Konečně první notebook s procesorem Crusoe

Dlouhé čekání na uvedení prvního notebooku s procesorem Transmeta Crusoe konečně skončilo, neboť společnost Sony uvedla v japonském Tokiu své laptopy Vaio založené právě na této platformě. Notebooky s Transmetou jsou tenčí a lehčí, neboť nepotřebují pro chlazení větráček a jsou také méně náročné na spotřebu elektrické energie, čímž významně zvyšují životnost baterií.

Čipy Crusoe provádějí mnoho funkcí v softwaru, zatímco jiné procesory k těmto funkcím používají hardware. Nové procesory nemají za cíl konkurovat posledním výstřelkům AMD nebo Intelu, svým výkonem se dají spíše srovnat Pentiem MMX nebo Pentiem II.

Vaio PictureBook bude vážit 2,2 libry (cca. 1 kg!), jeho srdcem bude procesor Crusoe běžící na frekvenci 600 MHz a celé zařízení bude tenčí než jeden palec (2,5 cm!). Cena 2'299,99 USD sice nepatří zrovna do kategorie "za hubičku," nicméně vzhledem k celkovým parametrům tohoto laptopu není nijak přemrštěná. Přidáte-li si k tomu ještě zabudovanou videokameru, která bude součástí japonské a americké verze, půjde možná o velice atraktivní nabídku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama