ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
6. únor 2002 - Aktuality

Nastane další doménová řež?

Sdružení CZ.NIC spravující doménu .cz vydalo na valné hromadě dne 17. ledna informaci o plánovaném uvolnění doménových jmen arts.cz, com.cz, firm.cz, net.cz, nom.cz, rec.cz, web.cz a něco.cz (kde "něco" je tzv. Country Code - tedy kódy národních domén ostatních zemí - například .nu.cz, .de.cz, .uk.cz). Tyto dosud blokované domény bude možné získat ve veřejné dražbě, kterou 5. března v 10:00 v pražském Kongresovém centru provede společnost VP Real. Následně budou zveřejněny ceny prodaných domén, náklady a výnos poputuje na konto nadace PARAPLE. Jména, která se na dražbě neprodají, budou uvolněna 1. dubna ke standardní registraci.

Dá se očekávat, že o domény bude značný zájem a ceny některých se možná vyšplhají hodně vysoko. S velkou pravděpodobností totiž kupci budou na těchto doménách nabízet možnost zřízení domény třetího řádu (například www.něco.com.cz) jako placenou službu. Domény třetího řádu nabízí celá řada firem i bezplatně, ale obvykle nepříliš zajímavé - kupříkladu zmíněná přípona .com.cz bude určitě atraktivní pro subjekty, jimž doménu druhého řádu zabral někdo jiný. Náklady na poskytování domén nemusí být vysoké a výše příjmů závisí jen na atraktivnosti, přičemž zejména u některých jmen může být zisk velice zajímavý. Nepůjde tedy jen o doménová jména, ale také (v první řadě) o peníze.

Další informace přinesl v pondělí server Živě a poněkud méně aktuální zprávy naleznete přímo na webu CZ.NIC.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama